Reklama

Reklama

Paolo Savoldelli zagrożony karą za doping

Dwukrotny zwycięzca Giro d'Italia Paolo Savoldelli może ponieść konsekwencje swoich związków z dożywotnio ukaranym za doping Lance'em Armstrongiem. Prokurator Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) zażądał dla kolarza dwuletniej dyskwalifikacji.

40-letni Savoldelli zakończył już karierę, ale gdyby sąd antydopingowy CONI nałożył nań sankcje, oznaczałoby to w praktyce zakaz jakiejkolwiek działalności w sporcie w orzeczonym terminie.

Włoch był kolegą klubowym Armstronga w ekipie Discovery Channel w 2005 roku. Amerykanin odniósł wtedy swoje siódme zwycięstwo w Tour de France, ale wszystkie tytuły stracił po dyskwalifikacji przez Międzynarodową Unię Kolarską i w końcu przyznał się do stosowania dopingu.

Savoldelli, triumfator Giro w 2002 i 2005 roku, jest oskarżony również o praktyki dopingowe oraz o kontakty z prowadzącym ten proceder lekarzem Michele Ferrarim.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama