Reklama

Reklama

Nicki Soerensen przyznał się do stosowania dopingu

Były duński kolarz Nicki Soerensen przyznał się do zażywania niedozwolonych substancji zwiększających wydolność organizmu. "Chciałbym cofnąć czas i to zmienić, bardzo mnie to smuci" - powiedział dziennikowi "BT" jeden z dyrektorów sportowych teamu Tinkoff-Saxo.

"To były moje początki w profesjonalnym kolarstwie, minęło od tego czasu więcej niż 10 lat" - poinformował czterokrotny mistrz Danii, który w ubiegłym roku zakończył karierę. Był zawodnikiem Tinkoff-Saxo, w którym obecnie występuje trzech Polaków: Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Reklama

Soerensen zaznaczył, że jego były szef Bjarne Riis w żaden sposób nie zachęcał go do przyjmowania zabronionych substancji. Riis również przyznał się do stosowania dopingu w okresie, w którym zwyciężył w klasyfikacji generalnej Tour de France (1996).

Na wtorek zapowiedziano publikację raportu duńskiej agencji antydopingowej. Dokument jest pokłosiem śledztwa amerykańskich organów, które doprowadziły do dożywotniej dyskwalifikacji Lance'a Armstronga.

Dowiedz się więcej na temat: Nicki Soerensen | Saxo-Tinkoff | Bjarne Riis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje