Reklama

Reklama

Nicki Soerensen przyznał się do stosowania dopingu

Były duński kolarz Nicki Soerensen przyznał się do zażywania niedozwolonych substancji zwiększających wydolność organizmu. "Chciałbym cofnąć czas i to zmienić, bardzo mnie to smuci" - powiedział dziennikowi "BT" jeden z dyrektorów sportowych teamu Tinkoff-Saxo.

"To były moje początki w profesjonalnym kolarstwie, minęło od tego czasu więcej niż 10 lat" - poinformował czterokrotny mistrz Danii, który w ubiegłym roku zakończył karierę. Był zawodnikiem Tinkoff-Saxo, w którym obecnie występuje trzech Polaków: Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Soerensen zaznaczył, że jego były szef Bjarne Riis w żaden sposób nie zachęcał go do przyjmowania zabronionych substancji. Riis również przyznał się do stosowania dopingu w okresie, w którym zwyciężył w klasyfikacji generalnej Tour de France (1996).

Reklama

Na wtorek zapowiedziano publikację raportu duńskiej agencji antydopingowej. Dokument jest pokłosiem śledztwa amerykańskich organów, które doprowadziły do dożywotniej dyskwalifikacji Lance'a Armstronga.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy