Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie: Wiggins zrezygnował z czasówki

Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas z Londynu Bradley Wiggins nie będzie rywalizował w tej konkurencji we wrześniowych mistrzostwach świata. Brytyjski kolarz w holenderskim Valkenburg weźmie udział w wyścigu ze startu wspólnego.

Przed rokiem w mistrzostwach globu rozgrywanych w Kopenhadze w czasówce triumfator tegorocznej edycji Tour de France był drugi.

- Teraz nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby się odpowiednio przygotować i walczyć o złoto - uzasadnił swoją decyzję.

Po igrzyskach Wiggins postanowił odpocząć nieco od ścigania i zrezygnował z występu w tym tygodniu w Danii. Będzie za to uczestniczył w Wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii, która rozpocznie się 9 września. Tam, podobnie jak w Valkenburg, chce pomóc kolarzom, którzy przyczynili się do jego tegorocznych sukcesów.

Reklama

- Wielu zawodników pomagało mi na trasie w ostatnich miesiącach i to także dzięki nim wygrywałem. Mógłbym obijać się przez najbliższe pół roku i przytyć, ale zamiast tego wolę teraz im się zrewanżować - powiedział 32-letni Brytyjczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama