Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie – triumf Boels Dolmans w jeździe drużynowej kobiet

Holenderska grupa Boels Dolmans wygrała pierwszą konkurencję mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w stolicy Kataru Dausze - drużynową jazdę na czas. BTC City Ljubljana z Eugenią Bujak i Anną Plichtą zajęła siódme miejsce, a Rabobank-Liv Katarzyny Niewiadomej - ósme.

W składzie triumfatorek zabrakło Katarzyny Pawłowskiej. Zwyciężczynie wyprzedziły o 48 sekund niemiecką grupę Canyon SRAM, oraz o 1.57 szwajcarską grupę Cervelo-Bigla.

Reklama

Wyścig przebiegał w tropikalnych warunkach, przy dokuczliwym upale. Trudny technicznie początek i kręty końcowy odcinek spowodowały, że wiele drużyn "rozsypało" się, tracąc wiele sekund. Nie obyło się bez upadków, ofiarą jednego z nich padła Holenderka Anouska Koster z ekipy Rabobank-Liv, która uderzyła w bariery ochronne. Po tym wydarzeniu zespół Katarzyny Niewiadomej stracił wiele minut i w efekcie zajął odległe miejsce.

Wiele zawodniczek opadło z sił z powodu upału. Kłopoty miała broniąca tytułu niemiecka ekipa Canyon, która na pierwszym pomiarze czasu prowadziła, ale w drugiej części trasy nie zdołała zachować dobrego tempa. Także zwycięska ekipa Boels kończyła wyścig w czteroosobowym składzie, ale Elizabeth Deignan, Evelyn Stevens, Chantal Blaak i Ellen van Dijk do ostatnich metrów utrzymywały wysokie tempo i pewnie sięgnęły po pierwsze dla tej ekipy złoto.

Wyniki drużynowej jazdy na czas (40 km):

1. Boels-Dolmans Cycling Team (Holandia)           48.41  (przec. 49,298 km/godz)

2. Canyon SRAM Racing (Niemcy)                 strata 48 s

3. Cervelo-Bigla Pro Cycling (Szwajcaria)           1.57

4. Bepink (Włochy)                                  2.46 

5. TWENTY16 - Ridebiker (USA)                       2.47

6. Hitec Products (Norwegia)                        3.24

7. BTC City Ljubljana (Słowenia)                    3.43

8. Rabobank-Liv Woman Cycling Team (Holandia)       6.03


Dowiedz się więcej na temat: kolarskie MŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje