Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie torowym - Maksel blisko podium

Krzysztof Maksel uplasował się na czwartej pozycji w rywalizacji na 1 km ze startu zatrzymanego w mistrzostwach świata kolarzy torowych w kolumbijskim mieście Cali. Do brązowego medalu zabrakło mu 0,015 s.

Maksel, który w tym sezonie zdobył Puchar Świata w tej konkurencji, osiągnął czas 1.00,533 s. Zwyciężył Francuz Francois Pervis wynikiem 59,385 s, przed Niemcem Joachimem Eilersem - 59,984 oraz Nowozelandczykiem Simonem van Velthoovenem - 1.00,518.

Pervis wywalczył w Cali drugi złoty medal - dzień wcześniej triumfował w keirinie. W grudniu ubiegłego roku w meksykańskim Aguascalientes Francuz ustanowił fenomenalny rekord świata na 1 km - 56,303 s.

"Wiem, że 15 tysięcznych sekundy to mało i że prawdopodobnie wystarczyłoby pojechać jeden z wirażów ciut lepiej technicznie. Ba, pewnie wystarczyłoby nawet pół-ciuta, żeby zdobyć brązowy medal. Ale mijając linię mety byłem zadowolony! Wiedziałem, że pojechałem bardzo dobry czas, tym bardziej że warunki były ciężkie. Dlatego to "najgorsze" czwarte miejsce mistrzostw świata traktuję jako motywację do jeszcze cięższych treningów, dzięki którym w przyszłości te "5 Bródek" będzie po mojej stronie" - napisał na Facebooku zawodnik ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz. 

Reklama

Oprócz Maksela w piątek startowała Eugenia Bujak, która w wyścigu indywidualnym na 3 km zajęła siódme miejsce. Złoty medal w tej konkurencji wywalczyła Brytyjka Joanna Rowsell, pokonując w finale najszybszą w eliminacjach i broniącą tytułu Amerykankę Sarah Hammmer.

W wyścigu punktowym triumfował gorąco dopingowany przez publiczność, urodzony w okolicach Cali Edwin Avila i tym samym powtórzył swój sukces z mistrzostw świata w Apeldoorn w 2011 roku. To drugi medal dla gospodarzy w tej imprezie, po srebrnym krążku, wywalczonym dzień wcześniej przez Fabiana Puertę w keirinie.

Pod znakiem niespodzianek przebiegały eliminacje sprintu kobiet. Odpadły m.in. obrończyni tytułu Brytyjka Rebecca James i mistrzyni olimpijska z Londynu Australijka Anna Meares. W półfinałach Niemka Kristina Vogel zmierzy się z Chinką Lin Junhong, natomiast Brytyjka Jessica Varnish z inną reprezentantką Chin Zhong Tianshi.

Wyniki:

mężczyźni

   1 km ze startu zatrzymanego

1. Francois Pervis (Francja)              59,385

2. Joachim Eilers (Niemcy)                59,984

3. Simon van Velthooven (Nowa Zelandia) 1.00,518

4. Krzysztof Maksel (Polska)            1.00,533

   wyścig punktowy

1. Edwin Avila (Kolumbia)        70 pkt

2. Thomas Scully (Nowa Zelandia) 66

3. Eloy Teruel (Hiszpania)       58

kobiety

   3 km indywidualnie na dochodzenie

finał

Joanna Rowsell (Wielka Brytania) 3.30,318

Sarah Hammer (USA)               3.31,535

o trzecie miejsce

Amy Cure (Australia)             3.36,174

Hanna Sołowiej (Ukraina)         3.37,003

...

7. Eugenia Bujak (Polska)        3.38,138

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje