Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie torowym: Katarzyna Pawłowska wciąż piąta, Małgorzata Wojtyra 12.

Katarzyna Pawłowska nadal zajmuje piąte miejsce w wieloboju (omnium) w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym, które odbywają się w kolumbijskim Cali. W wyścigu punktowym Małgorzata Wojtyra była dwunasta, a sprinterzy odpadli w pierwszej rundzie.

Na półmetku rywalizacji najwszechstronniejszych zawodniczek Pawłowska jest sklasyfikowana na piątej pozycji, ale z dużą stratą do rywalek. W trzeciej z sześciu konkurencji - wyścigu eliminacyjnym (co dwa okrążenia ostatnia w stawce odpada) - zajęła dopiero dziesiąte miejsce.

Wcześniej Polka była ósma na 250 metrów ze startu lotnego oraz piąta w wyścigu punktowym. Prowadzi zdecydowanie wicemistrzyni olimpijska z Londynu Amerykanka Sarah Hammer, najlepsza w obu wyścigach oraz druga na 250 metrów.

W niedzielę, ostatnim dniu mistrzostw, zawodniczki w omnium będą się jeszcze ścigać na 3 km, w scratchu oraz na 500 metrów ze startu zatrzymanego.

Reklama

Nie powiodło się sprinterom Damianowi Zielińskiemu i Kamilowi Kuczyńskiemu. W eliminacjach (200 m ze startu lotnego) torowcy ze Szczecina zostali sklasyfikowani na odległych pozycjach - Zieliński był 18. (czas 10,063 s), a Kuczyński zajął 24. miejsce (10,181) - ostatnie, które dawało awans. To sprawiło, że w pierwszej rundzie trafili na bardzo silnych rywali. Zieliński przegrał z Holendrem Jeffreyem Hooglandem, a Kuczyńskiemu nie dał szans najszybszy w eliminacjach Francuz Francois Pervis.

Pervis, który w Cali zdobył już dwa złote medale - w keirinie i na 1 km - jak burza przeszedł kolejne rundy i w półfinale zmierzy się ze swoim pogromcą z ubiegłorocznych MŚ w Mińsku Rosjaninem Denisem Dmitrijewem. W drugiej parze będą się ścigać obrońca tytułu Niemiec Stefan Boetticher z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

W sobotę rozdano trzy komplety medali. W wyścigu punktowym kobiet, w którym Wojtyra zajęła 12. miejsce, triumfowała Australijka Amy Cure. W omnium mężczyzn złoto wywalczył 20-letni Francuz Thomas Boudat, a w sprincie kobiet najszybsza była Niemka Kristina Vogel, pokonując w finale Chinkę Zhong Tianshi 2:0.

Vogel jest pierwszą Niemką, która stanęła na najwyższym stopniu podium w tej królewskiej konkurencji torowej od... 1986 roku i zwycięstwa reprezentującej NRD Christy Rothenburger.

Wyniki:

mężczyźni

   omnium mężczyzn

1. Thomas Boudat (Francja) 24 pkt

2. Tim Veldt (Holandia)    28

3. Wiktor Manakow (Rosja)  32

kobiety

   wyścig punktowy

1. Amy Cure (Australia)        38 pkt

2. Stephanie Pohl (Niemcy)     35

3. Jasmin Glaesser (Kanada)    32

...

12. Małgorzata Wojtyra (Polska) 4

   sprint

finał

Kristina Vogel (Niemcy) - Zhong Tianshi (Chiny) 2:0

o trzecie miejsc

Lin Junhong (Chiny) - Jessica Varnish (Wielka Brytania) 2:0

   omnium (po trzech konkurencjach)

1. Sarah Hammer (USA)             4 pkt

2. Laura Trott (Wielka Brytania) 10

3. Jolien D'Hoore (Belgia)       11

4. Annette Edmondson (Australia) 15

5. Katarzyna Pawłowska (Polska)  23


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL