Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie torowym. Katarzyna Pawłowska: Rywalizacja trwała do ostatniego finiszu

Katarzyna Pawłowska wygrała w sobotę wyścig punktowy w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. Zawodniczka powróciła już ze złotym medalem i tęczową koszulką do kraju. "Najlepiej rozegrałam ten wyścig taktycznie" - oceniła.

"Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniego finiszu, ponieważ różnica punktowa między mną a bezpośrednimi rywalkami była niewielka. Najlepiej rozegrałam to taktycznie" - powiedziała 26-letnia zawodniczka.

"Głównym celem naszego wyjazdu do Londynu była kwalifikacja olimpijska w drużynie. Wywalczyłyśmy ją, kończąc rywalizację na siódmym miejscu. Białorusinki i Rosjanki ułatwiły nam sprawę, ponieważ nie awansowały do czołowej ósemki" - dodała.

To trzeci złoty medal mistrzostw świata w kolekcji Pawłowskiej. Gdy w 2012 roku w Melbourne sięgnęła po złoto w wyścigu scratch, wpisała się jako pierwsza kobieta na listę polskich medalistów tej imprezy. Rok później powtórzyła sukces w stolicy Białorusi Mińsku, a w 2014 w Cali wywalczyła srebro również w scratchu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy