Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie torowym: 14-osobowa ekipa wystąpi we Francji

14-osobowa ekipa wystartuje w torowych mistrzostwach świata w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem (18-22 lutego) - poinformował we wtorek Polski Związek Kolarski.

W trzech ostatnich latach medale - dwa złote oraz srebrny, wszystkie w wyścigu scratch - przywoziła z tych zawodów Katarzyna Pawłowska. We Francji zawodniczka grupy Boels Dolmans pojedzie w swojej koronnej konkurencji, w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie oraz wyścigu punktowym. W omnium (wielobój) jest rezerwową.

Reklama

Reprezentacja składa się z sześciu zawodniczek, sześciu sprinterów oraz dwóch średniodystansowców.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w kolarstwie torowym:

sprinterzy (trener Andrzej Tołomanow)

Kamil Kuczyński (Piast Szczecin): keirin, sprint drużynowy - rezerwa,

1 km ze startu zatrzymanego - rezerwa

Mateusz Lipa (ALKS Stal Grudziądz): sprint, sprint drużynowy - rezerwa,

keirin - rezerwa, 1 km - rezerwa

Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz): keirin, sprint drużynowy,

1 km, sprint - rezerwa

Rafał Sarnecki (ALKS Stal Grudziądz): sprint drużynowy

Damian Zieliński (Piast Szczecin): sprint, sprint drużynowy

Grzegorz Drejgier (ALKS Stal Grudziądz): sprint drużynowy - rezerwa

kobiety (trener Grzegorz Ratajczyk)

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy - rezerwa

Edyta Jasińska (Emdek Bydgoszcz): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie

Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans): wyścig drużynowy na dochodzenie, scratch, wyścig punktowy, omnium - rezerwa

Natalia Rutkowska (G.K.Żyrardów): wyścig drużynowy na dochodzenie - rezerwa, scratch - rezerwa, wyścig punktowy - rezerwa

Małgorzata Wojtyra (Bogo Szczecin): wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium

Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka): wyścig drużynowy na dochodzenie - rezerwa, scratch - rezerwa

średniodystansowcy (trener Jacek Kasprzak)

Wojciech Pszczolarski (TUFO): wyścig punktowy, scratch - rezerwa

Adrian Tekliński (BSA Ziemia Brzeska): scratch, wyścig punktowy - rezerwa

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Pawłowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje