Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie przełajowym. Zwycięstwo Mathieu van der Poela

Holender Mathieu van der Poel obronił w szwajcarskim Dubendorfie tytuł mistrza świata elity w kolarstwie przełajowym. Na mecie wyprzedził o blisko półtorej minuty Brytyjczyka Thomasa Pidcocka oraz o 1.45 Belga Toona Aertsa.

Tuż za podium uplasował się kolejny Belg Wout van Aert, który triumfował trzykrotnie w latach 2016-18. Polacy nie startowali.

Van der Poel prowadził od startu do mety i już po pierwszym z siedmiu okrążeń trasy zdobył bezpieczną przewagę. Po tęczową koszulkę sięgnął po raz trzeci - poprzednio zwyciężył w 2015 i 2019 roku.

Holender wywodzi się z kolarskiej rodziny. Jego ojciec, Adrie van der Poel, trumfował na szosie w najsłynniejszych klasykach, jak Liege-Bastogne-Liege czy Amstel Gold Race, a dziadkiem od strony matki był zmarły jesienią ubiegłego roku Raymond Poulidor, legenda francuskiego kolarstwa. Mathieu odnosi sukcesy także na szosie. W ubiegłym roku wygrał klasyki Dward Door Vlaanderen i Amstel Gold Race oraz wyścig etapowy Tour of Britain. W igrzyskach olimpijskich w Tokio chce zdobyć medal w... kolarstwie górskim. Jest aktualnym mistrzem Europy w tej dyscyplinie. 

Reklama

Wyniki:

1. Mathieu Van Der Poel (Holandia)   -   1:08.52

2. Thomas Pidcock (Wielka Brytania)  strata 1.20

3. Toon Aerts (Belgia)                      1.45

4. Wout van Aert (Belgia)                   2.04

5. Laurens Sweeck (Belgia)                  2.32

6. Michael Vanthourenhout (Belgia)          3.12

af/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje