MŚ w kolarstwie przełajowym - trzeci tytuł Stybara

Zdenek Stybar wywalczył w holenderskiej miejscowości Hoogerheide złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym. To trzeci tytuł w karierze Czecha, który w niedzielę o 12 sekund wyprzedził na mecie Belga Svena Nysa.

Stybar w imprezie triumfował wcześniej w latach 2010-11. 28-letni Czech zapisał się także w historii Tour de Pologne, wygrywając trzeci etap w 2012 roku.

Brązowy krążek zdobył w niedzielę rodak Nysa Kevin Pauwels.

W wyścigu elity startował Mariusz Gil (Kwadro-Stannah), który zajął 41. miejsce ze stratą 6.31 do zwycięzcy.

W wyścigu młodzieżowców dwie czołowe lokaty wywalczyli Belgowie - Wout Van Aert i Michael Vanthourenhout. Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) stracił do zwycięzcy dwa okrążenia i uplasował się na 50. pozycji.

Z występu w Holandii zrezygnował mistrz kraju elity Marek Konwa, który przygotowuje się do sezonu w kolarstwie górskim.