Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie przełajowym: Marianne Vos obroniła tytuł

Marianne Vos obroniła w holenderskiej miejscowości Hoogerheide tytuł mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym. Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła o ponad minutę Włoszkę Evę Lechner oraz Brytyjkę Helen Wyman. Polki nie startowały.

Dla Vos to już siódmy złoty medal MŚ w przełajach. Holenderka po raz pierwszy triumfowała w 2006 roku, a od 2009 pozostaje niepokonana.

Reklama

26-letnia Vos jest najbardziej utytułowaną obecnie zawodniczką w kolarstwie, złotą medalistką olimpijską na torze (2008) i na szosie (2012), dwukrotną mistrzynią świata na torze i trzykrotną na szosie. We wrześniu ubiegłego roku obroniła w wielkim stylu tytuł w szosowym wyścigu ze startu wspólnego we Florencji.

Wcześniej w Hoogerheide odbył się wyścig juniorów, który zdominowali Belgowie, zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrał Thijs Aerts. Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów) został sklasyfikowany na 22. miejscu, a Remigiusz Gil (POM Strzelce Krajeńskie) nie dojechał do mety.

W niedzielę w wyścigu elity pojedzie Mariusz Gil (Kwadro-Stannah), a wcześniej w konkurencji młodzieżowców - Bartosz Mikler (Victoria Jarocin).

Ze startu w Holandii zrezygnował mistrz kraju elity Marek Konwa, który przygotowuje się do sezonu w kolarstwie górskim.

Wyniki:

kobiety

 1. Marianne Vos (Holandia)       39.25

 2. Eva Lechner (Włochy)    strata 1.07

 3. Helen Wyman (Wielka Brytania)  1.17

juniorzy

 1. Thijs Aerts (Belgia)         45.55

 2. Yannick Peeters (Belgia) strata 10 s

 3. Jelle Schuermans (Belgia)       12

...

22. Kamil Małecki (Polska)        3.35

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje