MŚ w kolarstwie. Mathieu van der Poel i Wout van Aert nie wystartują
Holender Mathieu van der Poel i Belg Wout van Aert poinformowali, że nie wystartują w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym, które odbędą się 30 stycznia w amerykańskim Fayetteville. Od siedmiu lat obaj zdominowali tę imprezę, ale sukcesy odnoszą też na szosie.

Holender w tym sezonie przełajowym zmaga się kontuzjami (ostatnio bóle kręgosłupa).
"Jedynym lekarstwem okazuje się dłuższy okres odpoczynku i dlatego głupotą byłoby jego przerywanie" - oświadczył van der Poel, cytowany przez swoją ekipę Alpecin-Fenix.
Z kolei Belg poinformował o swojej decyzji na Twitterze. "Szkoda, ale to nieuniknione ze względu na mój wiosenny program startów" - napisał srebrny medalista olimpijski z Tokio w szosowym wyścigu ze startu wspólnego.
Van der Poel triumfował w MŚ w przełajach cztery razy (2015, 2019-21), natomiast van Aert trzykrotnie (2016-18).








