Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie: Marcel Kittel nie wystartuje

Marcel Kittel postanowił zakończyć sezon z powodu kłopotów zdrowotnych. Oznacza to, że 30-letni Niemiec nie wystartuje we wrześniowych mistrzostwach świata, które odbędą się w Innsbrucku (22-30 września). To kolejny znany zawodnik, którego zabraknie w czempionacie.

Z udziału zrezygnowali także triumfatorzy tegorocznych wyścigów Tour de France i Giro d'Italia - Geraint Thomas i Chris Froome (był także trzeci we francuskiej "Wielkiej Pętli").

Reklama

Kittel, który latem przeszedł z Quick-Step do Katiuszy uznał, że czuje dziwne zmęczenie po sezonie i choć wyniki badań przeprowadzonych w Berlinie nie wykazały niczego niepokojącego, postanowił zakończyć sezon.

"Nie wiadomo dlaczego tak (niedobrze - PAP) czuję się na rowerze. To na szczęście nie jest żaden wirus" - napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Niemiec wygrał w tym sezonie jedynie dwa etapy wiosennego Tirreno-Adriatico, co sam kolarz oraz jego ekipa odebrali jako wynik poniżej oczekiwań. Triumfatorem tego wyścigu był Michał Kwiatkowski.

Trasa wyścigu MŚ charakteryzuje się kilkoma trudnymi podjazdami, w walce o tytuł mają się liczyć zawodnicy dobrze radzący sobie w kolarskich wspinaczkach. W czempionacie mają wystąpić m.in. Kwiatkowski, partner Thomasa i Froome'a z ekipy Sky, oraz Rafał Majka.

Dowiedz się więcej na temat: Marcel Kittel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama