Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie: Laura Stigger wygrała wyścig juniorek

Reprezentantka gospodarzy Laura Stigger wygrała wyścig juniorek w kolarskich mistrzostwach świata w Innsbrucku. Najlepsza z Polek Marta Jaskulska zajęła 17. miejsce ze stratą blisko dwóch minut.

Reprezentantka gospodarzy Laura Stigger wygrała wyścig juniorek w kolarskich mistrzostwach świata w Innsbrucku. Najlepsza z Polek Marta Jaskulska zajęła 17. miejsce ze stratą blisko dwóch minut.

Austriaczka wyprzedziła na finiszu trzy towarzyszki ucieczki: Francuzkę Marie Le Net, Kanadyjkę Simone Boilard oraz Włoszkę Barbarę Malcotti.

Stigger była inicjatorką ucieczki, która zawiązała się na ośmiokilometrowym podjeździe na jedynej rundzie wokół Innsbrucku. Właśnie tam, trzy kilometry przed końcem wspinaczki, odpadła z czołówki Jaskulska.

- Jestem zadowolona, że tak długo wytrzymałam w pierwszej grupie i że tak mało straciliśmy do czołowej grupy. Na mistrzostwach Europy strata była dużo większa. Największy mój problem to jazda po górach - przyznała zawodniczka grupy BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

Reklama

Pozostałe Polki zajęły odległe lokaty.

Jaskulska, dziewiąta w jeździe indywidualnej na czas, kończy sezon mając w dorobku sześć medali imprez mistrzowskich: pięć na torze oraz brązowy w jeździe indywidualnej na czas w mistrzostwach Europy w Czechach. Swoją przyszłość wiąże z szosą.

W czwartek odbędzie się jeszcze wyścig ze startu wspólnego juniorów z udziałem Damiana Bieńka i Dominika Góraka.

Wyniki wyścigu juniorek (71,7 km):

1. Laura Stigger (Austria)    - 1:56.26

2. Marie Le Net (Francja)

3. Simone Boilard (Kanada) ten sam czas

...

17. Marta Jaskulska (Polska) strata 1.57

70. Dominika Włodarczyk (Polska)   9.51

86. Natalia Szymczak (Polska)     15.46

91. Paulina Pastuszek (Polska)    17.54

Z Innsbrucka - Artur Filipiuk

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy