Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie: Kwiatkowski liderem polskiej kadry

Trzydziestu trzech zawodników, nie licząc rezerwowych, znalazło się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 21-28 września w hiszpańskiej Ponferradzie. Liderem ekipy ma być Michał Kwiatkowski.

Skład reprezentacji ogłosił w poniedziałek PZKol.

Reklama

W najważniejszym wyścigu mistrzostw, ze startu wspólnego elity, Polska wystawi dziewięcioosobową drużynę, co jest przywilejem dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych krajów w rankingu UCI. Kwiatkowskiego będą wspierać: Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Bartosz Huzarski, Przemysław Niemiec, Maciej Paterski, Michał Podlaski, Paweł Poljański oraz Łukasz Wiśniowski.

Rafał Majka, zwycięzca Tour de Pologne i triumfator dwóch etapów oraz klasyfikacji górskiej Tour de France, zakończył sezon w połowie sierpnia.

W jeździe indywidualnej na czas elity pojadą Bodnar, który w minioną niedzielę na ostatnim etapie Vuelta a Espana zajął w tej konkurencji wysokie, siódme miejsce, oraz Mateusz Taciak.

Skład kolarskiej reprezentacji Polski na MŚ w Ponferradzie:

elita mężczyzn (selekcjoner Piotr Wadecki)

wyścig ze startu wspólnego: Maciej Bodnar (Cannondale), Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step), Bartosz Huzarski (NetApp-Endura), Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), Michał Podlaski (ActiveJet), Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo), Łukasz Wiśniowski (Etixx); rezerwowi: Paweł Bernas (BDC MarcPol), Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)

jazda indywidualna na czas: Bodnar, Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice); rezerwowy: Kamil Gradek (BDC MarcPol)

elita kobiet (trener Mariusz Mazur)

wyścig ze startu wspólnego: Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), Anna Plichta (TKK Pacific Toruń); rezerwowe: Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń), Paula Gorycka (4F Racing Team), Ewelina Szybiak (Vaiano Fondriest), Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń)

jazda indywidualna na czas: Bujak, Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans); rezerwowe: Niewiadoma i Plichta

młodzieżowcy (trener Tomasz Brożyna)

wyścig ze startu wspólnego: Piotr Brożyna (Telkom Gimex), Eryk Latoń (BDC MarcPol), Arkadiusz Owsian (ActiveJet), Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author), Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń); rezerwowi: Jakub Kaczmarek (Telkom Gimex), Dominik Oborski (TKK Pacyfic Toruń)

jazda indywidualna na czas: Kasperkiewicz, Szymon Rekita (GSDD Altopack); rezerwowy: Latoń

juniorki (trener Marcin Adamów)

wyścig ze startu wspólnego: Marta Lach (UKS Sokół Kęty), Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik), Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź); rezerwowa: Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik)

jazda indywidualna na czas: Pikulik, Radzicka; rezerwowa: Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik)

juniorzy (trener Waldemar Cebula)

wyścig ze startu wspólnego: Dawid Adamczyk (WLKS Krakus BBC Czaja), Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie), Patryk Soliński (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz.); rezerwowi: Mikołaj Gutek (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy)

jazda indywidualna na czas: Gutek, Sajnok; rezerwowy: Patryk Górecki (KS Olimpic Piaseczno).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje