Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie. Koszmarny wypadek Chloe Dygert Owen

We włoskiej Imoli rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Już pierwszego dnia doszło do koszmarnego wypadku Amerykanki Chloe Dygert Owen podczas jazdy indywidualnej na czas. 23-letnia zawodniczka broniła tytułu.

Chloe Dygert Owen od początku jechała znakomicie. Amerykanka miała świetne międzyczasy i jechała po drugie z rzędu złoto MŚ. Do strasznego wypadku doszło na jednym z zakrętów. 23-letnia zawodniczka straciła panowanie nad rowerem. Przeleciała przez barierę ochronną i spadła z wysokiej skarpy. Na powtórkach telewizyjnych widać wyraźnie, że Chloe Dygert Owen miała problemy techniczne z rowerem i to mogła być przyczyna wypadku.

Na ratunek natychmiast ruszyły służby medyczne. Chloe Dygert Owen ma rozorane udo nad kolanem w wyniku uderzenia w barierę.

Reklama

Amerykański Związek Kolarski przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Chloe Dygert Owen jest przytomna. "Jesteśmy w kontakcie z naszymi trenerami i zespołem we Włoszech. Opublikujemy raport o jej stanie zdrowia, gdy tylko uzyskamy absolutnie jasne potwierdzenie" - czytamy w komunikacie.

Amerykanka mimo młodego wieku ma już na koncie wiele medali zarówno w kolarstwie szosowym jak i torowym. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wspólnie z koleżankami sięgnęła po srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tej konkurencji ma w kolekcji jeszcze trzy złote medale mistrzostw świata. Dwukrotnie stała na najwyższym stopniu podium MŚ w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

W kolarstwie szosowym dwa razy okazała się najlepsza jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata w Richmond w 2015 i w Yorkshire w 2019 roku.

Złoty medal w Imoli zdobyła Holenderka Anna van der Breggen, która uzyskała czas 40.20,14. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Marlen Reusser. Jej strata to triumfatorki wyniosła 15,58 s. Brąz wywalczyła inna Holenderka Ellen van Dijk (strata 31,46).

Anna Plichta została sklasyfikowana na 14. miejscu (strata 2.21,37).

RK

Wyniki jazdy ind. na czas elity kobiet:

 1. Anna van der Breggen (Holandia)          40.20,14

 2. Marlen Reusser (Szwajcaria)          strata 15,58 s

 3. Ellen Van Dijk (Holandia)                   31,46

 4. Lisa Brennauer (Niemcy)                     45,06

 5. Grace Brown (Australia)                   1.01,20

 6. Amber Neben (USA)                         1.20,32

 7. Emma Cecilie Norsgaard Jorgensen (Dania)  1.22,12

 8. Mieke Kroeger (Niemcy)                    1.31,10

 9. Lauren Stephens (USA)                     1.43,03

10. Vittoria Bussi (Włochy)                   1.46,62

...

14. Anna Plichta (Polska)                     2.21,37

Dowiedz się więcej na temat: MŚ w kolarstwie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje