Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie górskim – szósty tytuł Schurtera

Nino Schurter ze Szwajcarii po raz szósty został mistrzem świata w kolarstwie górskim. W australijskiej miejscowości Cairns wyprzedził o siedem sekund Czecha Jaroslava Kulhavego oraz o 15 sekund swojego rodaka Thomasa Litschera.

31-letni Schurter był zdecydowanym faworytem. Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro wygrał w tym sezonie wszystkie zawody Pucharu Świata. W Cairns twarde warunki postawił mu jednak srebrny medalista z Rio - Kulhavy, który dopiero na ostatniej rundzie dał się mu wyprzedzić.

Jedyny kolarz w biało-czerwonej koszulce Bartłomiej Wawak, kolega klubowy Mai Włoszczowskiej z grupy Kross, zajął 36. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad pięć minut. W porównaniu z ubiegłorocznymi MŚ w Novym Meście poprawił się o 16 pozycji, a stratę do Schurtera zmniejszył o cztery minuty.

Reklama

Szwajcar poprzednio był mistrzem świata w 2009, 2012, 2013, 2015 i 2016 roku. W ten sposób stał się najbardziej utytułowanym kolarzem górskim w historii.

W wyścigu elity o mistrzostwo świata Polacy od lat nie są w stanie nawiązać walki z zawodnikami z czołówki światowej. Najwyższe, piąte miejsce zajął nieżyjący już Marek Galiński w 2004 roku.

Wyniki:

1. Nino Schurter (Szwajcaria)   1:27.44

2. Jaroslav Kulhavy (Czechy)  strata 7 s

3. Thomas Litscher (Szwajcaria)      15

4. Henrique Avancini (Brazylia)    1.04

5. Manuel Fumic (Niemcy)           1.11

6. Lukas Flueckiger (Szwajcaria)   1.13

...

36. Bartłomiej Wawak (Polska)      5.21

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy