Reklama

Reklama

​MŚ w kolarstwie górskim przełożone z powodu koronawirusa

Z powodu szerzącego się koronawirusa nie odbędą się w czerwcu mistrzostwa świata w kolarstwie górskim. Impreza w niemieckim Albstadt zostanie przełożona na jesień lub 2021 rok - poinformowali organizatorzy.

Pierwotnie kolarze mieli się ścigać w terminie 25-28 czerwca. Nowa data zostanie wyznaczona w trakcie telekonferencji zaplanowanej na przyszły tydzień.

"Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że trzeba przesunąć mistrzostwa świata. Rozegranie ich w czerwcu nie jest realne, w tym czasie będą obowiązywać jeszcze ograniczenia w przemieszczaniu się między państwami" - uważa sekretarz generalny niemieckiego związku kolarskiego Martin Wolf.

Jak przyznał, rozważane są trzy scenariusze. Impreza mogłaby się odbyć jesienią tego roku lub w 2021. Organizatorzy nie wykluczają jednak również całkowitego odwołania zawodów.

Reklama

Pandemia koronawirusa storpedowała sportowy kalendarz i zamroziła wszelkie rozgrywki. Na świecie jest już ponad 556 tys. osób zakażonych, a ponad 25 tys. zmarło. Najgorsza sytuacja jest obecnie w USA, Włoszech i Hiszpanii.

mar/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL