MŚ w kolarstwie górskim: Minnaar i Charre najszybsi w zjeździe

Greg Minnaar z RPA i Francuzka Morgane Charre zdobyli w niedzielę złote medale w zjeździe w mistrzostwach świata kolarzy górskich, rozgrywanych w austriackim Leogang.

Sławomir Łukasik i Arkadiusz Perin (niestowarzyszeni) zajęli 41. i 64. miejsce wśród 116 startujących.

W sobotę, na inaugurację 23. edycji imprezy, rywalizowano w fourcrossie. Zwyciężyli Szwajcar Roger Ringerknecht i Holenderka Anneke Beerten. Z szóstki reprezentantów Polski najwyżej w stawce 49 uczestników uplasowali się Gustaw Dądela (MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój) i Maciej Chmiel (Uniqa LKKG BGŻ Lubin), zajmując 24. i 31. miejsce.

We wtorek w Saalfelden, sąsiadującym z Leogang, rozpoczyna się rywalizacja w trialu, a w czwartek - w crossie. W tej drugiej konkurencji w kategoriach juniorów, młodzieżowej i elity wystartuje jedenaścioro reprezentantów Polski, m.in. Aleksandra Dawidowicz, Paula Gorycka i Marek Konwa.

Ubiegłoroczne mistrzostwa świata w szwajcarskim Champery "Biało-czerwoni" zakończyli z dorobkiem dwóch srebrnych medali, które wywalczyli lecząca dziś kontuzję Maja Włoszczowska i młodzieżowiec Konwa.