Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie górskim: Francuzi wygrali wyścig sztafetowy

Kolarze górscy Francji wygrali wyścig sztafetowy, pierwszą konkurencję mistrzostw świata w austriackim Leogang. "Trójkolorowi" zdecydowanie wyprzedzili Włochów oraz broniących tytułu Szwajcarów. W stawce 12 drużyn nie było Polaków.

W każdej z ekip ścigało się sześcioro zawodników: mężczyźni i kobiety w kategorii elity, młodzieżowców i juniorów. Zwycięską drużynę reprezentowali: Mathis Azzaro, Luca Martin, Loana Lecomte, Lena Gerault, Olivia Onesti i Jordan Sarrou.

Reklama

W czwartek odbędą się wyścigi juniorów, w piątek - młodzieżowców, a w sobotę będzie się ścigać elita, m.in. z udziałem dwukrotnej srebrnej medalistki olimpijskiej Mai Włoszczowskiej. Tytułów w elicie będą bronić Francuzka Pauline Ferrand-Prevot oraz Szwajcar Nino Schurter.

Na niedzielę zaplanowano rywalizację w zjeździe.

Kolarze górscy mają za sobą dwa wyścigi w jedynych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w czeskiej miejscowości Nove Mesto. W elicie kobiet wygrali je Francuzki Loana Lecomte oraz Ferrand-Prevot. Włoszczowska w obu startach zajęła 13. miejsce.

Wyniki wyścigu sztafetowego:

1. Francja    - 1:27.34

(Mathis Azzaro, Luca Martin, Loana Lecomte, Lena Gerault, Olivia Onesti, Jordan Sarrou)

2. Włochy          1.35

3. Szwajcaria      2.06

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje