Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie - Dideriksen wygrała wśród juniorek, Polki daleko

Dunka Amalie Dideriksen została we Florencji kolarską mistrzynią świata w wyścigu juniorek. Z czterech Polek tylko dwie ukończyły rywalizację: Bogumiła Dziuba zajęła 27. miejsce, a Agata Drozdek była 53.

Wyścig był rozgrywany na liczącej nieco ponad 16 km rundzie wokół Florencji i w samym mieście, tej samej, którą w niedzielę zawodowcy będą pokonywać dziesięciokrotnie (po stukilometrowym dojeździe z Lukki). W sumie juniorki musiały przejechać 82,8 km, startując już o godz. 8.30.

Reklama

Dideriksen wyprzedziła na finiszu towarzyszki długiej ucieczki - Rosjankę Anastazję Jakowienko oraz Ukrainkę Ołenę Demydową. Niewielki peleton, w którym nie było ani jednej biało-czerwonej, stracił do triumfatorki 34 sekundy. Dziuba finiszowała z Niemką Tatjaną Paller 2.50 min za Dunką.

Na mecie Polki były przygnębione, niektórym szkliły się oczy od łez. "Wyszło jak wyszło. Myślę, że 27. miejsce to średni wynik. Stać mnie na więcej" - oceniła Dziuba.

Bardziej rozmowny był trener kadry Marcin Adamów. "Oprócz Bogusi, dojechała do mety Agata Drozdek. Natalia Nowotarska słabo się czuła, a Nikol Płosaj została wyeliminowana przez dziwny defekt: odkręcił się jej pedał, co praktycznie się nie zdarza. Rower naprawiali mechanicy z wozu neutralnego, bo w tym wyścigu samochodów reprezentacji nie wpuszczono na trasę. Dokręcenie pedału trwało około czterech minut. Długo, a Nikol straciła wszelkie szanse" - powiedział.

"Mimo wszystko wierzę w te zawodniczki. Musimy mieć więcej startów międzynarodowych, samym treningiem nie pójdziemy do góry. W tym sezonie zawodniczki startowały tylko w czterech wyścigach: w dwóch we Włoszech, w mistrzostwach Europy i dziś we Florencji" - dodał Adamów.

O godz. 13 rozpocznie się wyścig młodzieżowców (do lat 23). W jego trakcie powinny zostać ogłoszone wyniki głosowania na prezydenta Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Kandydują Irlandczyk Pat McQuaid, który kieruje organizacją od 2005 roku, oraz Brytyjczyk Brian Cookson.

Wyniki wyścigu juniorek (82,8 km):

1.Amalie Dideriksen (Dania)       2:32.23

2.Anastazja Jakowienko (Rosja) ten sam czas

3.Ołena Demydowa (Ukraina)       strata 3 s

...

27.Bogumiła Dziuba (Polskaa)         2.50

53.Agata Drozdek (Polska)           11.54

Nikol Płosaj (Polska) nie ukończyła

Natalia Nowotarska (Polska) nie ukończyła

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Florencja | mistrzostwa świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje