Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie: Bystroem wygrał wśród młodzieżowców

Sukcesem Norwegów zakończył się wyścig młodzieżowców podczas kolarskich mistrzostw świata w Ponferradzie. Wygrał Sven Erik Bystroem, a Kristoffer Skjerping był trzeci. Najlepszy z Polaków - Arkadiusz Owsian zajął dopiero 85. miejsce.

Bystroem, który w ubiegłym miesiącu podpisał zawodowy kontrakt z rosyjską Katiuszą, zwyciężył po indywidualnym ataku na ostatnich kilometrach, wyprzedzając o siedem sekund 38-osobową grupę. Srebrny medal wywalczył Australijczyk Caleb Ewan, a brązowy - kolejny Norweg Kristoffer Skjerping.

Owsian (ActiveJet) finiszował ze stratą ponad dziesięciu minut do zwycięzcy. Ponad minutę więcej stracili Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) i Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author), a Piotr Brożyna (Telkom Gimex) i Eryk Latoń (BDC MarcPol) nie ukończyli rywalizacji.

Reklama

Po brązowym medalu przed południem juniorki Agnieszki Skalniak w polskiej ekipie liczono na dobry występ zawodników do lat 23. Podopieczni Tomasza Brożyny wypadli jednak bardzo słabo. Byli widoczni w pierwszej części wyścigu, w pewnym momencie wyjechali nawet na czoło peletonu.

Na ósmej rundzie pokazał się Brożyna junior, przeskakując z peletonu do czołówki, jadącej w zmieniającym się składzie osobowym. Na następnym okrążeniu złapały go jednak skurcze, zaczął tracić dystans.

Gdy rozpoczynała się ostatnia, dziesiąta runda, Polacy jechali bardzo daleko. Najlepszy z nich, Owsian był dopiero 83. ze stratą blisko dwóch minut i było jasne, że nie ma mowy o dobrym wyniku. Brożyna natomiast zjechał z trasy.

- Piotrowi zabrakło dwóch rund. To jest pierwszoroczny młodzieżowiec, 19-latek. Nie możemy jednak skarżyć się, że wyścig był za długi. Musimy usiąść i dokładnie przeanalizować ten start - powiedział trener kadry Tomasz Brożyna, czołowy przed laty polski kolarz, ojciec Piotra.

- Pierwszy kryzys miałem w połowie dystansu, ale zjadłem, napiłem się i przetrzymałem ten słabszy moment. Potem udało mi się przeskoczyć do czołówki, ale na dziewiątej rundzie na podjeździe skurcz złapał mnie pod kolanem. To jest najgorsze miejsce. Jak złapie skurcz, to już koniec - skomentował Piotr Brożyna.

W sobotę w Ponferradzie odbędą się wyścigi juniorów i kobiet.

Wyniki wyścigu młodzieżowców (182 km):

1. Sven Erik Bystroem (Norwegia)    - 4:32.39

2. Caleb Ewan (Australia)            strata 7 s

3. Kristoffer Skjerping (Norwegia) ten sam czas

85. Arkadiusz Owsian (Polska)           10.34

92. Bartosz Warchoł (Polska)            11.48

100. Przemysław Kasperkiewicz (Polska)  11.48

     Piotr Brożyna (Polska) nie ukończył

     Eryk Latoń (Polska) nie ukończył

Z Ponferrady Artur Filipiuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL