Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie. Anna van der Breggen nie będzie bronić tytułu w jeździe na czas

Holenderka Anna van der Breggen, ​aktualna podwójna mistrzyni świata, wycofała się z jazdy indywidualnej na czas i nie będzie bronić tytułu w tej konkurencji podczas przyszłotygodniowych mistrzostw świata w belgijskiej Flandrii.

Holenderska ekipa początkowo zgłosiła cztery zawodniczki do jazdy indywidualnej na czas, która odbędzie się 20 września. Były to mistrzyni olimpijska Annemiek van Vleuten, była mistrzyni świata Ellen van Dijk i Riejanne Markus, a van der Breggen miała automatycznie zapewnione miejsce po zwycięstwie w 2020 roku.

"Anna van der Breggen poinformowała trenera reprezentacji Loesa Gunnewijka, że zrezygnowała z jazdy indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata na szosie we Flandrii" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej federacji.

Reklama

"Van der Breggen zdecyduje na późniejszym etapie o swoich możliwych startach w sztafecie mieszanej i w wyścigu szosowym" - dodano w komunikacie, wyjaśniając, że jej miejsca nie może zająć inna zawodniczka.

Van der Breggen napisała w poście na Instagramie, że zdecydowała się nie ścigać w jeździe indywidualnej na czas z powodu braku motywacji w rywalizacji, w której odniosła wiele sukcesów w swojej karierze.

"Rezygnacja z jazdy na czas w nadchodzących mistrzostwach świata była decyzją, którą podjąłem już dawno temu. Jazda na czas to coś, co można zrobić tylko ze stuprocentowym skupieniem i motywacją, której już nie mam. Jestem absolutnie szczęśliwa z tych wszystkich sukcesów w "czasówkach", które odniosłam w przeszłości i mam inny cel w moich ostatnich mistrzostwach świata... odwdzięczyć się dziewczynom, pomagając tym, które bardzo mi pomogły w poprzednich latach" - wyjaśniła van der Breggen.

31-letnia Holenderka, jedna z najlepszych zawodniczek światowego peletonu w ostatnich latach, dwukrotna mistrzyni świata, siedmiokrotna triumfatorka "Walońskiej Strzały", już na początku roku zapowiedziała, że po MŚ 2021 kończy profesjonalną karierę.

Najnowsze informacje z ME w siatkówce mężczyzn - Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje