Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie - Agnieszka Skalniak z brązowym medalem

Agnieszka Skalniak brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w kolarstwie w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Polka powtórzyła ubiegłoroczny sukces. Zwyciężyła amerykanka Chloe Dygert.

Amerykanka triumfowała po samotnym finiszu, wyprzedzając o 1.23 swoją rodaczkę Emmę White oraz o 1.28 Skalniak. Kilkanaście sekund za Polką do mety dojechał peleton.

Reklama

 

Skalniak, reprezentująca na co dzień toruński klub Pacific Fitness, odniosła drugi w tym roku znaczący sukces. W sierpniu w estońskim Tartu zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas. W tej konkurencji w poniedziałek w Richmond uplasowała się na dziewiątej pozycji, a triumfowały... Dygert przed White. 

Przed rokiem w Ponferradzie Skalniak wywalczyła brąz w innych okolicznościach - po finiszu z większej gy Górskiej kolarka jest pierwszą Polką z dwoma medalami MŚ w katrupy. 

Pochodząca z Żegiestowa koło Krynicegorii juniorek. Przed nią na podium stawały zawodniczki, które później związały się z kolarstwem górskim: Magdalena Sadłecka, druga w Plouay w 2000 roku, oraz Maja Włoszczowska, trzecia rok później w Lizbonie. 

Wyniki wyścigu juniorek (64,8 km):

 

1. Chloe Dygert (USA)            1:42.16

2. Emma White (USA) strata          1.23

3. Agnieszka Skalniak (Polska)      1.28

...

33. Marta Lach (Polska)             3.46

34. Wiktoria Pikulik (Polska)  ten sam czas

    Daria Pikulik (Polska)     nie ukończyła 

Dowiedz się więcej na temat: kolarskie MŚ | Agnieszka Skalniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama