Reklama

Reklama

MP w kolarstwie: zaprezentowano trasy w Sobótce i w Zawoni

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zostaną przeprowadzone w czerwcu w dwóch miejscowościach - Zawoni i Sobótce. Szczegóły trasy zaprezentowano przy okazji otwierającego sezon wyścigu Ślężański Mnich.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zostaną przeprowadzone w czerwcu w dwóch miejscowościach - Zawoni i Sobótce. Szczegóły trasy zaprezentowano przy okazji otwierającego sezon wyścigu Ślężański Mnich.

Prezes PZKol. Wacław Skarul podkreślił, że taki wybór miejsca rozegrania mistrzostw był praktycznie bezdyskusyjny.

- W ubiegłym roku Sobótka je organizowała i wypadła na szóstkę z plusem. Mistrzostwa Europy organizowane po sąsiedzku w Czechach wypadły przy naszej imprezie jak ubogi krewny. Postanowiliśmy więc, że w 2014 roku mistrzostwa Polski ponownie powinny się odbyć w Sobótce - wyjaśnił.

Tym razem Sobótka podzieli się zawodami z sąsiednią gminą - Zawonią. - Chcieliśmy wyjść z pewnych ram. Zawoja nam się spodobała i zaangażowanie miejscowych władz też było niezwykłe, a więc postanowiliśmy podzielić mistrzostwa. Poza tym pięciodniowa impreza była nieco uciążliwa dla mieszkańców - tłumaczył dyrektor mistrzostw Polski Przemysław Bednarek.

Reklama

Impreza zacznie się 25 czerwca w Zawoni od jazdy indywidualnej na czas. W Sobótce odbędą się natomiast wyścigi ze startu wspólnego. Mistrzostwa zakończy 29 czerwca wyścig elity mężczyzn.

- Po konsultacjach z grupami kolarskimi zmieniliśmy nieco trasę wyścigu. W tym roku zawodnicy pojadą jedną pętlę mniej i w sumie będą mieli do przejechania 220 kilometrów. Trasa jest bardzo wymagająca, ale też ciekawa - dodał Bednarek.

Bartosz Huzarski z grupy NetApp-Endura przyznał, że zna planowaną trasę mistrzostw i uważa ją za selektywną. - Wiele jednak będzie zależało od samych zawodników. Jeżeli będą się chcieli ścigać, to trasa będzie bardzo selektywna. A jeżeli nie będą, to okaże się łatwa do przejechania. Jest podobna do tej, na której zostaną rozegrane mistrzostwa świata w Hiszpanii - dodał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy