Reklama

Reklama

MP w kolarstwie torowym: Dwa tytuły Pawłowskiej i Teklińskiego

Dwa złote medale zdobyła w ostatnim dniu kolarskich mistrzostw Polski na torze Katarzyna Pawłowska (GDS Kalisto). Dwukrotna mistrzyni świata w scratchu wygrała wyścig na 3 km i omnium (wielobój), zaś w swej koronnej konkurencji była dopiero czwarta.

Jednym z głównych bohaterów zakończonych w niedzielę na pruszkowskim welodromie mistrzostw był Adrian Tekliński z drużyny Bank BGŻ, który w sumie zdobył trzy złote, dwa srebrne i brązowy medal. W niedzielę, podobnie jak Pawłowska, dwukrotnie stanął na najwyższym podium.

Reklama

Były czołowy torowiec, wychowanek Stali Grudziądz i reprezentant Polski, po igrzyskach w Londynie postanowił zmienić specjalizację i przeniósł się do szosowej ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego.

W Pruszkowie pokazał, że nie zapomniał jak ścigać się na torze wygrywając zdecydowanie omnium (wielobój), scratch, 4 km w drużynie i zajmując drugie miejsca na 1 km i w wyścigu parami (madisonie) oraz trzecie na 4 km indywidualnie.

Katarzyna Pawłowska, która po ciężkim sezonie szosowym i niedawnej kontuzji, stanęła na starcie mistrzostw kraju, pokazała wysoką klasę w wieloboju i wygrała wyścig indywidualny na 3 km pokonując Małgorzatę Wojtyrę (BePink) o blisko dwie sekundy. Wojtyra triumfowała w jednej konkurencji - keirinie, ale wielokrotnie stawała na podium zajmując drugie miejsca w omnium, wyścigu scratch i na 3 km indywidualnie.

W finale keirinu mężczyzn Kamil Kuczyński (Piast Szczecin) zrewanżował się rywalom za porażkę w sprincie wygrywając przed Rafałem Sarneckim i Mateuszem Lipą (obaj Stal Grudziądz).

Wyniki trzeciego dnia mistrzostw Polski:

kobiety

omnium

1. Katarzyna Pawłowska (GDS Kalisto)    - 14 pkt

2. Małgorzata Wojtyra (BePink)          - 17

3. Eugenia Bujak (GK Żyrardów)          - 18

500 m ze startu zatrzymanego

1. Urszula Łoś (GK Żyrardów)        36,064 s

2. Eugenia Bujak (GK Żyrardów)      36,559

3. Natalia Rutkowska (GK Żyrardów)  37,210

keirin

1. Małgorzata Wojtyra (BePink)     

2. Natalia Rutkowska (GK Żyrardów)

3. Urszula Łoś (GK Żyrardów)

scratch

1. Eugenia Bujak (GK Żyrardów)  

2. Małgorzata Wojtyra (BePink)

3. Natalia Rutkowska (GK Żyrardów)

3 km indywidualnie

1. Katarzyna Pawłowska (GDS Kalisto)    3.40,638

2. Małgorzata Wojtyra (BePink)          3.42,876

3. Eugenia Bujak (GK Żyrardów)          3.44,160

mężczyźni

omnium

1. Adrian Tekliński (Bank BGŻ)          14 pkt

2. Mateusz Nowaczek (Bank BGŻ)          23

3. Rafał Jeziorki (ALKS Stal Ocetix Ekobud Grudziądz) 25

1 km ze startu zatrzymanego

1. Mateusz Lipa (ALKS Stal Ocetix Ekobud Grudziądz)  1.03,896

2. Adrian Tekliński (Bank BGŻ)                       1.05,353

3. Mateusz Nowaczek (Bank BGŻ)                       1.06,502

keirin

1. Kamil Kuczyński (Piast Szczecin)

2. Rafał Sarnecki (ALKS Stal Ocetix Ekobud Grudziądz)

3. Mateusz Lipa (ALKS Stal Grudziądz)

scratch

1. Adrian Tekliński (Bank BGŻ)

2. Rafał Jeziorski (ALKS Stal Ocetix Ekobud Grudziądz)

3. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice)

4 km indywidualnie

1. Andrzej Bartkiewicz (LMGKK Ziemia Brzeska)   - 4.35,792

2. Adam Stachowiak (Bank BGŻ)                     4.36,962

3. Adrian Tekliński (Bank BGŻ)                    4.39,285

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo torowe | Katarzyna Pawłowska | pruszków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje