Reklama

Reklama

MP w kolarstwie szosowym: Bodnar i Wiśniowski wygrali czasówki

Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) obronił w czwartek w Sobótce tytuł kolarskiego mistrza Polski w szosowej jeździe na czas. W rywalizacji orlików triumfował Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned/TKK Pacific Toruń).

Trasę o długości 40 km u podnóża Ślęży Bodnar pokonał w czasie blisko 50 minut i o 5 sekund wyprzedził Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step). Trzecie miejsce, ze stratą niemal dwóch minut do zwycięzcy, zajął Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

W kategorii orlików, którzy także mieli do pokonania trasę o długości 40 km, tytuł mistrzowski wywalczył Wiśniowski, który o 14 sekund wyprzedził Przemysława Kasperkiewicza (De Jonge Renner/KTK Kalisz). Brązowy medal zdobył Szymon Rekita (Warmia Biskupiec), który do zwycięzcy stracił blisko minutę.

Reklama

W czwartek na dystansie 20 km rywalizowali także kolarze niewidomi i niedowidzący. W kategorii kobiet zwyciężyły Aleksandra Wnuczek i Iwona Podkościelna (obie KKT Hetman Lublin), a wśród mężczyzn najlepsi okazali się Marcin Polak w parze z Michałem Ładoszem (obaj KKT Hetman Lublin).

Na piątek zaplanowano wyścigi ze startu wspólnego juniorek (66 km) i juniorów (132 km) oraz niewidomych i niedowidzących (66 km).

Wyniki mistrzostw Polski w szosowej jeździe na czas:

elita mężczyzn (40 km)

1. Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling)        - 49.30

2. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) strata 5 s

3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)            1.53

4. Kamil Gradek (BDC MarcPol)                       2.01

5. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)           3.05

6. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)            4.27

orliki (40 km)

1. Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned/TKK Pacific Toruń) - 52.31

2. Przemysław Kasperkiewicz (De Jonge Renner/KTK Kalisz)  14

3. Szymon Rekita (Warmia Biskupiec)                       54

Tandemy kobiet (20 km)

1. Aleksandra Wnuczek/ Iwona Podkościelna (KKT Hetman Lublin) - 29.04

2. Agata Broda/ Anna Gramatyka (KKT Hetman Lublin)               5.22

3. Magdalena Przeworska/ Marta Pekar (OKS Warmia i Mazury)       5.28

Tandemy mężczyzn (20 km)

1. Marcin Polak/ Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin)    - 25.30

2. Krzysztof Kosikowski/ Artur Korc (OKS Warmia i Mazury)  23

3. Adrian Juszczyk/ Ernest Kurowski (Syrenka Warszawa)   1.13

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL