Reklama

Reklama

MP w kolarstwie - ostatni start Kwiatkowskiego przed Tour de France

Mistrz świata w kolarstwie Michał Kwiatkowski stanie w niedzielę na starcie wyścigu o mistrzostwo Polski w Sobótce. Będzie to jego ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się 4 lipca w Utrechcie Tour de France.

Do wyścigu zgłosiło się 87 zawodników, a wśród nich kolega Kwiatkowskiego z ekipy Etixx-Quick Step, również szykujący się do Wielkiej Pętli Michał Gołaś. Nie pojedzie w Sobótce trzeci kolarz belgijskiego zespołu, leczący kontuzję Łukasz Wiśniowski. 

Z  kolei najlepszemu góralowi ubiegłorocznego Tour de France Rafałowi Majce nie będą towarzyszyć partnerzy z grupy Tinkoff-Saxo Maciej Bodnar i Paweł Poljański. 

Na tym lista wielkich nieobecnych się wyczerpuje. W swoich rodzinnych stronach o medal będzie walczyć Bartosz Huzarski, wybrany przez ekipę Bora-Argon 18 do składu na Tour de France. Na Dolny Śląsk przyjechał również Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). 

Reklama

Na starcie stanie 12 zawodników najsilniejszej krajowej grupy CCC Sprandi Polkowice, na czele z obrońcą tytułu Bartłomiejem Matysiakiem. Dziewięciu kolarzy wystawi zespół ActiveJet. 

- Walka z polskimi ekipami będzie bardzo trudna, ale z Michałem Gołasiem będziemy próbowali ją podjąć. Mam nadzieję, że będziemy w stanie odeprzeć ataki rywali - powiedział Kwiatkowski na konferencji prasowej przed wyścigiem. 

Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11.15. Kolarze pokonają dystans 234 km, a zwycięzca powinien być znany około godz. 16.30.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL