Reklama

Reklama

MP w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska nie dała szans rywalkom

Maja Włoszczowska z zespołu Kross Racing Team zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team). Zawody odbyły się w Sławnie.

Srebrna medalistka olimpijska z Pekinu (2008) objęła prowadzenie już na pierwszej rundzie i nie oddała go do mety, wyprzedzając Aleksandrę Dawidowicz o 3.45 min. Trzecie miejsce zajęła jeżdżąca w Wielkiej Brytanii Marlena Droździok, zdobywając jednocześnie złoty medal w kategorii do lat 23.

Reklama

"Im dłużej się ścigam, tym trudniejsza jest walka o mistrzostwo Polski. Każdy tytuł jest inny i każdy bardzo mnie cieszy. Pomimo tego, że jesteśmy w płaskiej części kraju, było sporo ciężkich podjazdów i nie było gdzie odpocząć. Trasa była nie tylko męcząca, ale też wymagająca techniczna i fajna do jazdy, co nie zdarza się zbyt często" - powiedziała Włoszczowska.

W wyścigu mężczyzn Konwa wyprzedził o ponad dwie minuty Bartłomieja Wawaka, który odebrał także złoto w kategorii młodzieżowców.

"Tydzień temu Bartek wygrał ze mną w wyścigu zagranicznym, więc to jego najbardziej się obawiałem. Pojechał bardzo mocno pierwszą rundę, ale na kolejnej zaatakowałem na zjeździe po kamieniach i zdołałem utrzymać prowadzenie" - skomentował Konwa.

Wyniki:

   kobiety

1. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team)          1:16.53

2. Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra)          3.45

3. Marlena Droździok (Scott Donnybrook Landscape)    5.53

   mężczyźni

1. Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team)   1:36.52

2. Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team)     2.09

3. Piotr Brzózka (JBG2 Team)                2.55


Dowiedz się więcej na temat: Maja Włoszczowska | Marek Konwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama