Reklama

Reklama

MME w kolarstwie torowym: Karwacka i Sibiak ze złotem, Pikulik trzecia

Marlena Karwacka i Nikola Sibiak zdobyły na torze kolarskim w Gandawie tytuł mistrzyń Europy do lat 23 w sprincie drużynowym. W środę na podium stanęła również Daria Pikulik, trzecia w wyścigu scratch w tej samej kategorii wiekowej.

Karwacka i Sibiak uzyskały w finale rezultat 33,870 s, wyraźnie wyprzedzając Holenderki Hetty van de Wouw i Steffie van der Peet - 34,024.

Po dwóch dniach mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów reprezentacja Polski ma w dorobku pięć medali: trzy złote, srebrny i brązowy.

We wtorek dwa złote wywalczyła Nikola Wielowska - w scratchu i w sprincie drużynowym juniorek, w którym jej partnerką była Nikola Seremak, a po srebro sięgnęli również w sprincie drużynowym juniorzy: Konrad Burawski, Szymon Welens i Mateusz Sztrauch.

Reklama

Mistrzostwa na belgijskim torze potrwają do niedzieli.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama