Reklama

Reklama

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend odbędą się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Drugi raz z rzędu zagoszczą w Wielkopolsce. Impreza odbędzie się w dniach 17-20 lipca. ​Do ubiegłorocznego organizatora - Żerkowa dołączyła również Środa Wielkopolska.

Polski Związek Kolarski przyznał ponownie organizację mistrzostw działaczom ze Środy Wielkopolskiej klubowi Superior MTB Energy Team. Głównym powodem takiej decyzji był fakt zorganizowania w roku ubiegłym bardzo wysoko ocenionej pod względem organizacyjnym imprezy na najwyższym poziomie sportowym. Szefowie PZKol nie ukrywali, że do organizatorów i władz Żerkowa po trzyletniej współpracy mają zaufanie, które jest niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym przyznanie prawa do organizacji imprezy o randze mistrzowskiej.

Powalczą o tytuły

Pierwsze dwa dni imprezy odbędą się w Środzie Wielkopolskiej, a kolejne dwa dni w Żerkowie. Na czwartek 17 lipca po ceremonii otwarcia zaplanowano rywalizację sztafet o tytuł drużynowego mistrza Polski MTB na Starym Rynku i po staromiejskich uliczkach.

Reklama

Dnia kolejnego, ponownie na rynku w Środzie Wielkopolskiej w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu odbędzie się rywalizacja w sprintach (tzw. eliminatorach). Zawodnicy ścigać się będą po uliczkach w okolicach rynku. Trasa wzbogacona będzie o sztuczne przeszkody mające dostarczyć wrażeń zarówno zawodnikom jak i kibicom. Co ciekawe, w budowę trasy zaangażował się ubiegłoroczny mistrz Polski w eliminatorach Borys Góral, zawodnik klubu gospodarzy, a więc Superior MTB Energy Team Środa Wielkopolska.

W sobotę zmagania przeniosą się do Żerkowa, gdzie w ten dzień rywalizować będą kategorie młodsze, czyli: młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza o Puchar Prezesa PZKol. Odbędą się także mistrzostwa Polski mastersów.

W ostatni dzień mistrzostw na żerkowskiej trasie, która ponownie została nieco zmodyfikowana i wzbogacona o kolejne techniczne elementy, rywalizować będą czołowi kolarze w naszym kraju w kategoriach: elita kobiet i mężczyzn, U23 kobiet i mężczyzn, juniorzy i juniorki.

W ciągu czterodniowej rywalizacji na starcie z pewnością nie zabraknie czołowych polskich zawodniczek i zawodników na czele z Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec, Paulą Gorycką czy Markiem Konwą.

Zawody dla dzieci

Dla najmłodszych przewidziano wyścigi w ramach mini mistrzostw Polski. Zawody odbędą się pod patronatem Akademii Młodego Kolarza prowadzonej przy średzkim klubie kolarskim Superior MTB Energy Team Środa Wielkopolska. Drugiego dnia imprezy - w piątek w Środzie Wielkopolskiej dzieci rywalizować będą w mini mistrzostwach Polski w sprintach, a kolejnego dnia już w Żerkowie w mini mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych 3-5 lat, 6-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat oraz 13-15 lat.

Wszystkie dzieci, które staną na starcie, będą już zwycięzcami i otrzymają pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy, w tym doskonale znane już dzieciom zdrowe produkty Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JANA. Ponadto przewidziano wiele innych atrakcji i zabaw dla dzieci.

Szereg imprez towarzyszących

Każdego dnia imprezy zaplanowano szereg atrakcji w miasteczku zawodów dla kibiców, osób towarzyszących oraz rowerowych pasjonatów. W piątek 18 lipca w Środzie Wielkopolskiej poza zmaganiami dzieci w mini mistrzostwach Polski w sprintach zaplanowano również sprinterskie zawody dla amatorów tzw. eliminatory. Dzieci ścigać się będą po specjalnie przygotowanej i wytyczonej dla nich trasie. Z kolei amatorzy staną do rywalizacji na tej samej trasie, po której ścigać się będą profesjonaliści. Warto zaryzykować i zmierzyć się z mistrzowską trasą. Gwarantowane są niezapomniane emocje i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. W zawodach udział wziąć może każdy zainteresowany. Wymagany jest tylko sprawny rower oraz kask.

Z kolei w sobotę 19 lipca zmagania, które przeniosą się do Żerkowa, poprzedzone będą rodzinnym rajdem rowerowym, na niespełna 15-kilometrowej trasie. Uczestnicy rajdu wyruszą o godzinie 10.00 spod bramy startowej mistrzostw Polski i udadzą się w kierunku Śmiełowa poprzez punkt widokowy w Żerkowie. W Śmiełowie zatrzymają się, aby się posilić, odpocząć w zaciszu parku, ale również, aby zwiedzić przepiękne Muzeum Adama Mickiewicza. 

Dla uczestników rajdu przewidziano atrakcyjne upominki oraz dyplomy potwierdzające udział. Po powrocie na uczestników rodzinnego rajdu czekać będzie piknik w miasteczku zawodów oraz dopingowanie startujących zawodników, z licznymi konkursami i atrakcyjnymi nagrodami. Podobnie zresztą jak każdego dnia imprezy.

W najbliższy czwartek tj. 3 lipca w Środzie Wielkopolskiej w Hotelu Szablewskim impreza zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas konferencji.

Z pewnością warto więc być na mistrzostwach Polski MTB, nie tylko by obserwować zmagania najlepszych w Polsce kolarzy górskich, ale również aktywnie spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronie internetowej - www.mpmtb.pl

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | MTB | Środa Wielkopolska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje