Reklama

Reklama

Michał Kwiatkowski trzeci w "Walońskiej Strzale"

Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar) wygrał w środę w belgijskim Huy słynny kolarski wyścig klasyczny Walońska Strzała. Na trzecim miejscu finiszował mistrz Polski Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step).

O zwycięstwie Hiszpana zadecydowało ostatnie kilkaset metrów finałowego podjazdu. Valverde doścignął prowadzącego na 200 m przed metą Kwiatkowskiego i zyskał kilkanaście metrów przewagi. Polaka wyprzedził jeszcze kontratakujący Irlandczyk Daniel Martin (Garmin Sharp).

Dla Alejandro Valverde to drugie zwycięstwo w tym prestiżowym wyścigu jednodniowym. Poprzednio wygrał "Walońską Strzałę" w 2006 roku.

- Dla mnie to zwycięstwo to coś wielkiego. W ostatnich latach byłem bliski sukcesu, stawałem na podium, ale nie wygrywałem klasyków - powiedział Valverde, który w piątek skończy 34 lata.

Reklama

- W końcówce musiałem być cierpliwy, w pewnym momencie nie było miejsca, by przesunąć się do przodu, aż wreszcie drzwi się otworzyły - dodał kolarz z Murcji.

Przed rokiem triumfował w imprezie inny Hiszpan - Daniel Moreno, a Michał Kwiatkowski był piąty. Tuż przed nim finiszował wówczas... Daniel Martin. Dzięki trzeciemu miejscu w Huy Polak awansował z 12. na ósme miejsce w rankingu UCI.

Drugi z polskich kolarzy, kolega Kwiatkowskiego z ekipy Omega Pharma-Quick Step, Michał Gołaś zajął w środę 119. miejsce ze stratą 5.49 do zwycięzcy. Wyścig ukończyło 145 kolarzy.

"Walońska Strzała" to jeden z trzech klasyków rozgrywanych w krajach Beneluksu w tym okresie. W minioną niedzielę w Amstel Gold zwyciężył Belg Philippe Gilbert, Kwiatkowski był piąty, a w najbliższą niedzielę odbędzie się najstarszy z nich Liege-Bastogne-Liege.

Wyniki "Walońskiej Strzały" (Bastogne-Huy, 199 km):

  1. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar)                 4:36.45

  2. Daniel Martin (Irlandia/Garmin)                        strata 3 s

  3. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma-Quick Step)           4

  4. Bauke Mollema (Holandia/Belkin)                               5

  5. Tom-Jelte Slagter (Holandia/Garmin)                           6

  6. Dennis Vanendert (Belgia/Lotto)                    ten sam czas

...

119. Michał Gołaś (Polska/Omega Pharma-Quick Step)              5.49

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL