Reklama

Reklama

Michał Kwiatkowski startuje w "Strzale Walońskiej"

Michał Kwiatkowski wystartuje w środę w drugim z serii ardeńskich klasyków - "Strzale Walońskiej". W niedzielę zademonstrował wysoką formę w słynnym Amstel Gold Race, zajmując najwyższe w historii startów polskich kolarzy czwarte miejsce.

Kwiatkowski nie traktuje jednak środowego startu priorytetowo.

- W "Strzale Walońskiej" jest bardzo trudna końcówka, dlatego bardziej nastawiam się na niedzielny Liege-Bastogne-Liege - przyznał.

"Strzała Walońska" jest najkrótszym z trzech klasyków ardeńskich. Liczy 205 km, a końcowy podjazd w miejscowości Huy ma tylko 1300 metrów, choć jest wyjątkowo wymagający - kąt nachylenia dochodzi miejscami nawet do 19 procent. Nie są to warunki, w których Polak czuje się najlepiej.

Jednym z faworytów jest aktualny mistrz świata i zwycięzca "Strzały" z 2011 roku Belg Philippe Gilbert. Nie wiadomo na co stać Słowaka Petera Sagana, który zadebiutuje w tej imprezie, a pod znakiem zapytania stoi występ ubiegłorocznego triumfatora Hiszpana Joaquima Rodrigueza, który poobijał się w Amstel Gold Race.

Reklama

Wystartują za to jego rodacy, m.in. Alberto Contador i Alejandro Valverde, a także plejada świetnych Kolumbijczyków, którzy niedawno dominowali w wyścigu Dookoła Katalonii.

Oprócz Kwiatkowskiego, w wyścigu pojedzie jego kolega z ekipy Omega Pharma-Quick Step Michał Gołaś oraz Maciej Paterski (Liquigas).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL