Reklama

Reklama

Michał Kwiatkowski niedysponowany na trzecim etapie Criterium du Dauphine

Michał Kwiatkowski przyznał, że podczas tegorocznego Criterium du Dauphine, zmaga się z niezdiagnozowaną jeszcze chorobą. Kolarz grupy Sky na trzecim etapie stracił ponad osiem i pół minuty.

Były mistrz świata niespodziewanie został podczas podjazdu na ostatnie wzniesienie dzisiejszego odcinka pomiędzy Boen-sur-Lignon a Tournon-sur-Rhone. Ostatecznie do mety dotarł osiem minut i 37 sekund za zwycięzcą Włochem Fabiem Aru z Astany.

"Dzisiaj był bardzo trudny etap. Nawet nie wiem, jak się zakończył. To był naprawdę trudny dzień" - powiedział Kwiatkowski, cytowany przez Cyclingnews.

"Myślę, że jestem na dobrej drodze, w przygotowaniach do Tour de France. Zrobiłem dobry program i czułem się wspaniale na pierwszym i drugim etapie tutaj. Dzisiaj jednak miałem jakieś problemy z płucami. Nie wiem, co to było, muszę się zobaczyć z lekarzem" - dodał.

Reklama

26-letni Kwiatkowski miał jak na razie wzloty i upadki w debiutanckim sezonie w grupie Sky. Wygrał wyścig E3 Harelbeke, ale nie udało mu się odnieść sukcesu w ardeńskich klasykach.

Polak trafił do zespołu po to by brylować w klasykach i być ważną częścią w drużynie Chrisa Froome'a na Tour de France.

"Będę kontynuował start w Criterium du Dauphine, mam nadzieję, że mój problem to nie jest nic poważnego, choć straciłem głos i kaszlę" - stwierdził Kwiatkowski.

Kolarz z Chełmży zamierza w dalszej części wyścigu nadal pracować do Froome'a, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc 13 sekund do lidera Hiszpana Alberta Contadora (Tinkoff).

"W najbliższych dniach zrobię wszystko, co w mojej mocy, dla Chrisa. Przyjechaliśmy tu z nim po końcowe zwycięstwo" - mówił Kwiatkowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama