Reklama

Reklama

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de France!

Niestety sprawdziły się przewidywania kibiców w sprawie startu Michała Kwiatkowskiego. Polak, jeżdżący w barwach ekipy Ineos Grenadiers, za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że z powodu kontuzji nie weźmie udziału w Wielkiej Pętli.

"Jest tylko jedna droga, by jechać Tour: dając z siebie wszystko. W tym roku to poza moim zasięgiem. z powodu rozdarcia mięśnia półścięgnistego. Potrzebuję kilku tygodni rehabilitacji i treningu, aby wrócić do zdrowia. Naprawdę trudno będzie kibicować Ineos Grenadiers z kanapy, ale dam z siebie wszystko " - napisał Michał Kwiatkowski w mediach społecznościowych.

Sprawdziły się zatem najgorsze przypuszczenia kibiców i dziennikarzy, którzy przez ostatnie tygodnie byli pełni obaw w sprawie zdrowia Kwiatkowskiego. Brak występu w mistrzostwach Polski był wyraźnym sygnałem, że coś jest nie tak, jednak nadal nic nie było pewne. Teraz jednak jest już jasne, że nie zobaczymy popularnego "Kwiato" w Wielkiej Pętli.

Reklama

Czytaj także: Zaskakujący mistrz Polski w kolarstwie szosowym

W tegorocznej edycji tego niezwykle prestiżowego wyścigu zobaczymy zatem czterech Polaków. W składach swoich zespołów znaleźli się Rafał Majka, Maciej Bodnar, Łukasz Owsian i Kamil Gradek. Wyścig rozpoczyna się 1 lipca w Danii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL