Reklama

Reklama

Michał Kwiatkowski i Chris Froome poznali stroje na 2018 rok

Grupa Sky zaprezentowała stroje, w których rywalizować będzie w 2018 roku. Nowy projekt firmy Castelli inspirowany był biało-niebieskimi koszulkami, w których brytyjska ekipa wystartowała w Tour de France 2017. Modelami na specjalnie zorganizowanej sesji fotograficznej byli m.in. Michał Kwiatkowski i Chris Froome.

Nie zmienia to faktu, że nowa kolorystyka może być postrzegana jak rewolucja. Dotychczas dominująca na strojach Team Sky była bowiem czerń.

Nowe barwy mają sprawić, że kolarze będą bardziej widoczni w peletonie.

Nawiązaniem do przeszłości jest jednak linia, która znalazła się na plecach (tym razem niebieska). Pionowy pas towarzyszy strojom grupy od 2010 roku i debiutu w zawodowym peletonie. W projekcie stroju na 2018 rok można zresztą doszukać się innych elementów charakterystycznych dla koszulek z początkowych lat.

"Naszą ambicją jest, by kolarze Sky jeździli w najlepszych możliwych strojach. Wierzymy, że te na 2018 rok takimi właśnie są" - powiedział szef grupy Dave Brailsford. "Castelli ma długą historię innowacji w naszym sporcie, zarówno pod względem wydajności, jak i designu. Dla nich najważniejsza jest jakość, są pionierami w dziedzinie badań i rozwoju. W centrum ich zainteresowań jest kolarz i widać to w najnowszym projekcie" - dodał.

Reklama

Grupa Sky jest piątą w World Tourze, która zaprezentowała stroje na 2018 rok. Wcześniej uczyniły to: Movistar, Dimension Data, EF Education First-Drapac i Lotto-Soudal.

Pierwszą okazją na zobaczenie nowych strojów brytyjskiej grupy na szosie będzie People's Choice Classic, kryterium poprzedzające Tour Down Under zaplanowane na 14 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje