Reklama

Reklama

Memoriał Henryka Łasaka: Czech zwycięzcą

Czech Alois Kankovsky z grupy Whirlpool Author wygrał w sobotę 17. Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Memoriał Henryka Łasaka ze startem i metą w Suchej Beskidzkiej. Najlepszy z Polaków - Paweł Cieślik (Whirlpool Author) uplasował się na czwartej pozycji.

Czech finiszował najszybciej z 20-osobowej grupy. Drugi był Ukrainiec Witalij Buc (Kolss BDC Team), a trzeci Rosjanin Roman Maikin. Sześć sekund później na metę dojechała kolejna grupa 18 zawodników. Ostatnia, 14-osobowa, ukończyła wyścig ze stratą czterech minut i 29 sekund do zwycięzcy.

Kolarze do pokonania mieli trasę długości 165,9 km. Złożyły się na nią cztery pętle po Suchej Beskidzkiej oraz pięć po okolicy. We znaki dawał się upał. Spośród 142 zawodników z 15 krajów na starcie do mety dojechało 80.

Henryk Łasak (ur. 17 lutego 1932 roku w Lesie k. Warszawy) był trenerem kolarskiej reprezentacji Polski, wychowawcą i szkoleniowcem medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata, m.in. Ryszarda Szurkowskiego i Stanisława Szozdy. Zginął w styczniu 1973 roku w wypadku samochodowym w Skomielnej Białej koło Suchej Beskidzkiej. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Reklama

Wyniki 17. międzynarodowego wyścigu kolarskiego - Memoriału Henryka Łasaka:

1. Alois Kankovsky (Czechy/Whirlpool Author) 4:03.58 

2. Witalij Buc (Ukraina/Kolss BDC Team) 

3. Roman Maikin (Reprezentacja Rosji) 

4. Paweł Cieślik (Polska/Whirlpool Author) 

5. Ivan Garcia Cortina (Hiszpania/AWT Greenway) 

6. Mateusz Komar (Polska/Whistle Eskom Ziemia Brzeska) wszyscy ten sam czas

Dowiedz się więcej na temat: Memoriał Henryka Łysaka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama