Reklama

Reklama

ME w kolarstwie torowym. Polacy chcą powtórzyć wynik sprzed roku

W środę w Berlinie rozpoczną się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Wystartuje w nich 23-osobowa reprezentacja Polski. Celem "Biało-Czerwonych" jest zdobycie kilku medali.

"Chcielibyśmy powtórzyć wynik z poprzednich mistrzostw Europy, na których wywalczyliśmy pięć medali. Liczymy na drużyny sprinterów i kobiet, a w konkurencjach indywidualnych na Justynę Kaczkowską, Kasię Pawłowską, Mateusza Rudyka, Szymona Sajnoka i Daniela Staniszewskiego. Poza tym jestem bardzo ciekaw startu Staniszewskiego i Wojtka Pszczolarskiego w madisonie" - powiedział szef ekipy i jednocześnie trener kadry średniodystansowców Jacek Kasprzak.

Polacy są już w stolicy Niemiec, ale nie odbyli jeszcze treningu na położonym pod ziemią obiekcie przy Landsberger Allee.

Reklama

Kasprzak nie podjął decyzji, których zawodników wystawi do drużyny w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Również nowy trener kadry sprinterów Igor Krymski, który zastąpił Andrzeja Tołomanowa, nie ogłosił jeszcze składu. Obaj chcą zobaczyć najpierw kolarzy na treningach.

Wśród podopiecznych Kasprzaka jest aktualny mistrz świata w scratchu Adrian Tekliński. W ostatnich latach był zawodnikiem czeskiej grupy z Prościejowa, ale obecnie jest bez kontraktu i - jak przyznał w wywiadach prasowych - rozważa zakończenie kariery.

"Adrian dostał propozycje z teamów, polskich i zagranicznych. Zauważyłem u niego znów pozytywne podejście do pracy. Na treningach jest coraz mocniejszy" - wspomniał Kasprzak.

Mistrzostwa rozpoczną się w środę eliminacyjnymi wyścigami drużynowymi kobiet i mężczyzn na 4 km na dochodzenie. Pierwsze finały - w czwartek.

Przed rokiem w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem Polacy zdobyli pięć medali: złoty - drużyna sprinterów (Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Mateusz Rudyk oraz w eliminacjach Mateusz Lipa), trzy srebrne - drużyna kobiet na 4 km na dochodzenie (Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj, Daria Pikulik oraz w eliminacjach Łucja Pietrzak), Adrian Tekliński w wyścigu scratch i Justyna Kaczkowska w wyścigu na 3 km, oraz brązowy - Katarzyna Pawłowska w punktowym.

Zawody w stolicy Niemiec to pierwsza duża impreza międzynarodowa w sezonie 2017/18. Drugą będzie Puchar Świata w Pruszkowie (3-5 listopada).

Skład reprezentacji Polski na ME w Berlinie:

mężczyźni

konkurencje sprinterskie: Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński (obaj GK Piast Szczecin), Mateusz Lipa, Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki (wszyscy ALKS Stal Grudziądz);

konkurencje średniodystansowe: Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team), Wojciech Pszczolarski (SKC Prostejov), Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz), Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto), Daniel Staniszewski (KS Pogoń Mostostal Puławy), Adrian Tekliński (SKC Prostejov);

kobiety

konkurencje sprinterskie: Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Urszula Łoś, Aleksandra Tołomanow (obie ALKS Stal Grudziądz);

konkurencje średniodystansowe: Monika Graczewska, Nikol Płosaj (obia UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin Team), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Daria Pikulik (Cervelo-Bigla), Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL