Reklama

Reklama

ME: Daniel Staniszewski na piątym miejscu w omnium

Daniel Staniszewski zajął piąte miejsce w omnium podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Złoty medal zdobył reprezentant Francji Donovan Grondin.

Daniel Staniszewski znakomicie rozpoczął rywalizację w omnium, czyli w kolarskim wieloboju i po pierwszej konkurencji, scratchu, był na drugiej pozycji, ustępując tylko Belgowi Fabio van den Bossche'owi. 

Po wyścigu tempowym nasz reprezentant spadł na trzecią lokatę. Miał w dorobku 70 punktów i oprócz liderującego Belga, który na półmetku zgromadził o sześć "oczek" więcej, wyprzedzał go tylko Hiszpan Sebastian Mora Vedri z dorobkiem 72 punktów. 

Czytaj także: Michał Kwiatkowski wraca do rywalizacji

Reklama

Nieco słabiej Staniszewski spisał się w wyścigu eliminacyjnym, który zakończył na ósmej pozycji. Przez to w klasyfikacji generalnej omnium spadł na czwartą pozycję, choć różnice w czołówce były niewielkie i do prowadzącego Mora Vedriego Polak tracił 12 punktów.

W ostatniej konkurencji Staniszewski walczył bardzo ambitnie o to, by wskoczyć na podium. W samej końcówce udało mu się nawet sięgnąć po 20 punktów za nadrobienie okrążenia, ale jego strata z wcześniejszych rund była zbyt duża i ostatecznie Polak zakończył omnium na czwartym miejscu.

Złoty medal zdobył reprezentant Francji Donovan Grondin, który po pasjonującej walce od ostatniego okrążenia wyprzedził o dwa punkty Włocha Simone Consonniego. Brązowy medal przypadł Hiszpanowi Mora Vedriemu.

Reklama

Reklama

Reklama