Reklama

Reklama

Marycz wygrał Hellena Tour, Rutkiewicz liderem BGŻ ProLigi

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) wygrał w niedzielę w Kaliszu kolarski wyścig Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli jego koledzy z ekipy - Mateusz Taciak i Marek Rutkiewicz.

Rutkiewicz, zwycięzca otwierającego sezon Ślężańskiego Mnicha, pozostał liderem BGŻ ProLigi, rankingu polskich kolarzy zawodowych, obejmującego 19 największych krajowych wyścigów.

Ostatni etap Hellena Tour nie przyniósł większych zmian w klasyfikacjach. Kolejne, czwarte zwycięstwo etapowe zanotowała ekipa CCC, która na ostatnich kilometrach wyprowadziła na finisz pochodzącego spod Kalisza Bartłomieja Matysiaka. Wykorzystał on szansę i wygrał zdecydowanie, wyprzedzając Pawła Brylowskiego (Bank BGŻ) i Czecha Ondreja Rybina (Dukla Praga).

Jego koledzy: Marycz, Taciak i Rutkiewicz zameldowali się w czołówce i zachowali czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej.

Reklama

W pierwszej grupie finiszował także 19-letni Przemysław Kasperkiewicz, jeżdżący w barwach holenderskiej grupy De Jonge Renner, który dzięki temu zajął czwartą lokatę w wyścigu.

Po trzech etapach był piąty, a awansował dzięki pechowi kolarza Banku BGŻ Błażeja Janiaczyka, który zajmował drugie miejsce, ale z powodu kontuzji nie mógł przystąpić do niedzielnej rywalizacji. Po upadku w sobotę Janiaczyk dojechał jeszcze blisko 60 km do mety, ale podczas badań w szpitalu okazało się, że ma złamaną kość nadgarstka.

Kolarze CCC zdecydowanie dominowali w wyścigu, wygrywając wszystkie etapy i klasyfikację generalną. Dwa razy zwyciężył Grzegorz Stępniak, po jednym etapie wygrali Marycz i Matysiak.

"W pewnym momencie podjechał do mnie Grzesiek, który jest naszym czołowym sprinterem i powiedział, że ponieważ pomagałem mu w końcówkach poprzednich etapów, tym razem chciałby pomóc mnie. Bardzo starałem się wykorzystać szansę w rodzinnych okolicach i udało się" - powiedział po etapie jego zwycięzca.

Kolejną imprezą cyklu BGŻ ProLigi będzie 25. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, który odbędzie się 1 maja w Baboszewie.

Wyniki ostatniego etapu (Ostrzeszów - Kalisz, 136,5 km:

 1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)         3:06.30

 2. Paweł Brylowski (Bank BGŻ)

 3. Ondrej Rybin (Czechy/Dukla Praga)

 4. Paweł Franczak (Wibatech)

 5. Eric Bauman (Niemcy/UR-Krostitzer)

 6. Patryk Stosz (Chrobry-Lasocki Głogów) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja końcowa:

 1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)             9:51.57

 2. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)             strata 6 s

 3. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)                 21

 4. Przemysław Kasperkiewicz (De Jonga Renner)              36

 5. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)                40

 6. Łukasz Bodar (Bank BGŻ)                                 45

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama