Reklama

Reklama

Marycz wygrał Hellena Tour, Rutkiewicz liderem BGŻ ProLigi

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) wygrał w niedzielę w Kaliszu kolarski wyścig Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli jego koledzy z ekipy - Mateusz Taciak i Marek Rutkiewicz.

Rutkiewicz, zwycięzca otwierającego sezon Ślężańskiego Mnicha, pozostał liderem BGŻ ProLigi, rankingu polskich kolarzy zawodowych, obejmującego 19 największych krajowych wyścigów.

Reklama

Ostatni etap Hellena Tour nie przyniósł większych zmian w klasyfikacjach. Kolejne, czwarte zwycięstwo etapowe zanotowała ekipa CCC, która na ostatnich kilometrach wyprowadziła na finisz pochodzącego spod Kalisza Bartłomieja Matysiaka. Wykorzystał on szansę i wygrał zdecydowanie, wyprzedzając Pawła Brylowskiego (Bank BGŻ) i Czecha Ondreja Rybina (Dukla Praga).

Jego koledzy: Marycz, Taciak i Rutkiewicz zameldowali się w czołówce i zachowali czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej.

W pierwszej grupie finiszował także 19-letni Przemysław Kasperkiewicz, jeżdżący w barwach holenderskiej grupy De Jonge Renner, który dzięki temu zajął czwartą lokatę w wyścigu.

Po trzech etapach był piąty, a awansował dzięki pechowi kolarza Banku BGŻ Błażeja Janiaczyka, który zajmował drugie miejsce, ale z powodu kontuzji nie mógł przystąpić do niedzielnej rywalizacji. Po upadku w sobotę Janiaczyk dojechał jeszcze blisko 60 km do mety, ale podczas badań w szpitalu okazało się, że ma złamaną kość nadgarstka.

Kolarze CCC zdecydowanie dominowali w wyścigu, wygrywając wszystkie etapy i klasyfikację generalną. Dwa razy zwyciężył Grzegorz Stępniak, po jednym etapie wygrali Marycz i Matysiak.

"W pewnym momencie podjechał do mnie Grzesiek, który jest naszym czołowym sprinterem i powiedział, że ponieważ pomagałem mu w końcówkach poprzednich etapów, tym razem chciałby pomóc mnie. Bardzo starałem się wykorzystać szansę w rodzinnych okolicach i udało się" - powiedział po etapie jego zwycięzca.

Kolejną imprezą cyklu BGŻ ProLigi będzie 25. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, który odbędzie się 1 maja w Baboszewie.

Wyniki ostatniego etapu (Ostrzeszów - Kalisz, 136,5 km:

 1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)         3:06.30

 2. Paweł Brylowski (Bank BGŻ)

 3. Ondrej Rybin (Czechy/Dukla Praga)

 4. Paweł Franczak (Wibatech)

 5. Eric Bauman (Niemcy/UR-Krostitzer)

 6. Patryk Stosz (Chrobry-Lasocki Głogów) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja końcowa:

 1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)             9:51.57

 2. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)             strata 6 s

 3. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)                 21

 4. Przemysław Kasperkiewicz (De Jonga Renner)              36

 5. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)                40

 6. Łukasz Bodar (Bank BGŻ)                                 45

Dowiedz się więcej na temat: Marek Rutkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje