Reklama

Reklama

Mark Cavendish chce w przyjaźni rozstać się z grupą Sky

Po niecałym roku startów w grupie Team Sky kolarski mistrz świata Brytyjczyk Mark Cavendish chce w przyjaźni rozstać się z zespołem. Zamiar zmiany barw ogłosił na krótko przed rozpoczynającym się w niedzielę w Ipswich wyścigiem Dookoła Wielkiej Brytanii.

27-letni sportowiec, który wygrał 23 etapy w Tour de France i "goni" Eddy'ego Merckxa, mającego 34 sukcesy w "Wielkiej Pętli", chce występować w jednej z grup belgijskich. Na kolarskiej giełdzie mówi się o Omega-Pharma-Lotto.

Cavendish zapowiedział, że już wkrótce rozpocznie rozmowy z menedżerem Team Sky Dave'em Brailsfordem na temat wcześniejszego zakończenia kontraktu, który wygasa dopiero w 2014 roku.

"Dalsza współpraca nie jest możliwa, bowiem moje plany kolidują z oczekiwaniami zespołu" - powiedział na konferencji prasowej w Ipswich.

Reklama

Kością niezgody jest różnica poglądów w kwestii roli w ekipie i osoba jej drugiego gwiazdora Bradleya Wigginsa, którego celem numer jeden są zwycięstwa w klasyfikacji końcowej Tour de France

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy