Reklama

Reklama

Mariusz Witecki wygrał 23. edycję Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Mariusz Witecki z grupy Bank BGŻ wygrał 23. edycję Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Ostatni etap - z Jasła do Jarosławia długości 165,2 km - zakończył się zwycięstwem Ukraińca Witalija Popkowa z ekipy Lampre Continental.

- Już w czerwcu czułem, że jestem w dobrej formie. Na wyścig jechałem z nastawieniem na walkę o miejsce w pierwszej trójce. Cieszę się, bo wygrałem Wyścig Solidarności po raz pierwszy. Obroniłem pierwszą pozycją mimo ataków rywali. Pomogła mi drużyna, której dziękuję - powiedział na mecie triumfator imprezy, która w tym roku rozgrywana była przy rekordowo wysokich temperaturach.

Witecki o wygranie wyścigu rywalizował z Bartoszem Huzarskim (Team Netapp), nad którym przed ostatnim etapem miał sześć sekund przewagi. Zawodnicy Banku BGŻ mocno pracowali na lidera i dopiero na ulicach Jarosławia pozwolili odjechać Ukraińcowi Popkowowi, który nie liczył się w walce o czołowe pozycje.

Reklama

Sześć sekund po zwycięzcy ostatniego etapu na metę wjechał peleton. Drugie miejsce zajął Rosjanin Nikołaj Trusow (Rusvelo), a trzecie Włoch Andrea Palini (Team Idea).

W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Huzarski, a trzecie Adam Pierzga (Team Netapp).

Klasyfikację punktową wygrał Andre Schulze (Team Natapp), górską - Marokańczyk Mouhcine Lahssaini, a młodzieżową jego kolega z kadry Soufiane Haddi. Drużynowo zwyciężył Team Idea.

Wyniki 6. etapu; Jasło - Jarosław (165,2 km):

 1. Witalij Popkow (Ukraina/Lampre Continental)     3:53.47

 2. Nikołaj Trusow (Rosja/Rusvelo)                 strata 6 s

 3. Andrea Palini (Włochy/Team Idea)

 4. Tino Thomel (Niemcy/Team NSP-Ghost)

 5. Bartosz Huzarski (Polska/Team Netapp) 

6. Michael Schweizer (Niemcy/Nutrixxion Abus)

...

13. Mariusz Witecki (Bank BGŻ)         wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja generalna:

 1. Mariusz Witecki (Bank BGŻ)            21:32.15

 2. Bartosz Huzarski (Team NetApp)        strata 5 s

 3. Adam Pierzga (reprezentacja Polski)         37

 4. Andrea Palini (Włochy/Team Idea)            59

 5. Marko Kump (Słowenia/Adria Mobil)         1.00

 6. Matej Mugerli (Słowenia/Adria Mobil)      1.03

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama