Marianne Vos najlepsza w rankingu UCI

Holenderka Marianne Vos najlepsza w rankingu UCI na koniec sezonu. Kończący się rok nie był dla niej szczególnie udany, ale mimo tego nieznacznie wyprzedziła rywalki.

Vos to wielokrotna medalistka kolarskich mistrzostw świata na szosie, torze i w przełajach.

Sklasyfikowana na drugim miejscu Szwedka Emma Johansson ustąpiła utytułowanej zawodniczce holenderskiej zaledwie o 48 punktów.

Na trzeciej pozycji w rankingu międzynarodowej federacji zakończyła sezon Brytyjka Elizabeth Armitstead.

Najwyżej z Polek, na 35. pozycji (wśród ponad 600 sklasyfikowanych), uplasowała się Katarzyna Niewiadoma. Eugenia Bujak, mistrzyni świata na torze, zajęła 39., a Małgorzata Jasińska - 76. miejsce.

Katarzyna Pawłowska, która w tym sezonie zmagała się ze skutkami poważnej kontuzji, znalazła się na 197. pozycji.

W rankingu narodów zwyciężyła Holandia przed Włochami i USA. Polska zakończyła sezon na 13. miejscu, awansując o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim sezonem.