Reklama

Reklama

Marek Rutkiewicz wygrał wyścig o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) wygrał w niedzielę w Czyżewie kolarski wyścig o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) wygrał w niedzielę w Czyżewie kolarski wyścig o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Linię mety jako pierwszy minął Mateusz Komar (Voster Uniwheels), ale został przesunięty na piąte miejsce za zajeżdżanie drogi na finiszu.

Cały wyścig rozgrywany był w deszczu, momentami ulewnym, który zdziesiątkował stawkę startujących. Pomimo trudnych warunków niemal co chwilę zmieniała się sytuacja na trasie. Atakowali głównie polscy kolarze, którzy starali się "zgubić" zwycięzcę sobotniego Pucharu MON, bardzo szybkiego Czecha Aloisa Kankovsky'ego.

Motorem napędowym większości akcji był Rutkiewicz, bardzo w niedzielę zdeterminowany i znakomicie czujący się w ekstremalnych warunkach. Na około 50 km przed metą na czele znalazła się 20-osobowa czołówka, która jeszcze kilkakrotnie dzieliła się i ponownie łączyła. W końcówce, około 25 km przed metą, zaatakowała piątka zawodników i to oni rozegrali pomiędzy sobą walkę o zwycięstwo.

Reklama

Na metę pierwszy wpadł Mateusz Komar, ale podczas zaciętego finiszu zmienił tor jazdy, zajeżdżając drogę Rutkiewiczowi. Sędziowie, po naradzie i przejrzeniu zapisu wideo, podjęli decyzję o ukaraniu Komara przesunięciem na ostatnie miejsce w czołowej grupce i ogłosili zwycięzcą drugiego na linii mety Rutkiewicza.

Wyniki Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

1. Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji)         3:51.02

2. Andris Vosekalns (Łotwa/Rietumu Banka Ryga)

3. Josef Cerny (Czechy/Elkov-Author)

4. Paweł Bernas (Domin Sport)

5. Mateusz Komar (Voster Uniwheels) wszyscy ten sam czas

6. Tomasz Buchacek (Czechy/Elkov-Author)   strata 1.21

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy