Reklama

Reklama

Marczyński o Vuelta a Espana: Sam siebie zaskoczyłem

Tomasz Marczyński ukończył Vuelta a Espana na najlepszym w historii startów polskich kolarzy w tym wyścigu trzynastym miejscu. "Sam siebie zaskoczyłem. Jestem super zadowolony" - powiedział zawodnik holenderskiej grupy Vacansoleil.

Tomasz Marczyński ukończył Vuelta a Espana na najlepszym w historii startów polskich kolarzy w tym wyścigu trzynastym miejscu. "Sam siebie zaskoczyłem. Jestem super zadowolony" - powiedział zawodnik holenderskiej grupy Vacansoleil.

"Nie startowałem po to, by bić rekordy Polaków we Vuelcie, ale by pojechać jak najlepiej. No i wyszedł mi najlepszy wyścig w karierze. Przekonałem się, że mogę rywalizować z najlepszymi w największych wyścigach, co mnie ogromnie podbudowało" - zaznaczył 28-letni kolarz.

Liderem zespołu Vacansoleil miał być Belg Thomas de Gendt, ale szybko się okazało, że Marczyński jest w najlepszej formie.

"Już po pierwszych etapach widać było, że Thomas ma kłopoty. Moim zadaniem było uplasować się w pierwszej dwudziestce. Trzynaste miejsce jest super, tym bardziej że wyścig miał bardzo silną obsadę, a trasa - jak twierdziło wielu kolarzy - jedna z najtrudniejszych w historii. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że będzie aż tak dobrze" - przyznał wychowanek klubu WLKS Krakus Swoszowice.

Reklama

Urodzony w Krakowie Marczyński czuje lekki niedosyt. "Przedwczoraj na stosunkowo łatwym etapie miałem problemy z rowerem i głupio straciłem ponad minutę. Zawahałem się też na tym etapie, który wygrał Alberto Contador. Gdybym wtedy ruszył do ataku, mogłoby być dobrze. Przy odrobinie szczęścia mógłbym powalczyć o pierwszą dziesiątkę. Ale nie przejmuję się tym. Jestem naprawdę szczęśliwy" - podkreślił.

Niemal prosto z Hiszpanii Marczyński pojedzie na mistrzostwa świata w holenderskiej prowincji Limburgia, gdzie wystąpi w podwójnej roli: 16 września pojedzie ze swoją grupą zawodową w drużynowej jeździe na czas, a tydzień później w wyścigu ze startu wspólnego. W Vacansoleil pozostanie jeszcze w przyszłym sezonie, a być może i w następnym.

Marczyński był mistrzem Polski ze startu wspólnego (w 2007 i 2011 roku) oraz w jeździe na czas (2011). Jednym z jego większych sukcesów było zwycięstwo na najtrudniejszym "królewskim" etapie wyścigu Dookoła Asturii w 2007 roku. Vuelta była jego drugim, po Giro d'Italia, startem w wielkim tourze.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy