Reklama

Reklama

Marcel Kittel wycofał się w Tour de France

Marcel Kittel (Quick-Step) wycofał się z kolarskiego Tour de France po kraksie na 17. etapie do Serre-Chevalier. Niemiecki kolarz, który w tegorocznej edycji wygrał pięć odcinków, jechał w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej.

W środę zawodnicy pokonują bardzo trudny, alpejski etap. Po drodze wytyczono cztery górskie premie, w tym dwie najwyższej kategorii HC - Croix-de-Fer oraz Galibier. Ta ostatnia przełęcz to najwyższy punkt na trasie całej tegorocznej Wielkiej Pętli (2642 m n.p.m.).

Kittel kraksę miał tuż po starcie, na 20. kilometrze. Niemiec się dość mocno poobijał, jego koszulka była rozdarta, a na skórze pojawiła się krew, zawodnik musiał też zmienić prawy but.

Ostatecznie wiadomość o jego wycofaniu się z wyścigu pojawiła się podczas zjazdu z Col de la Croix de Fer, premii najwyższej kategorii.

Reklama

W Tour de France wcześniej mieliśmy tylko dwa przypadki, kiedy lider klasyfikacji punktowej wycofał się z wyścigu. Było to w 2003 roku - Włoch Alessandro Petacchi, oraz w 2005 - Belg Tom Boonen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje