Reklama

Reklama

Małopolski Wyścig Górski: Andrzej Bartkiewicz wygrał kryterium w Krakowie

Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Fuji) został zwycięzcą 33. kolarskiego kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozpoczęło 54. Małopolski Wyścig Górski. Zostało ono rozegrane na Rynku Głównym.

Andrzej Bartkiewicz  (Wibatech Fuji) został zwycięzcą 33. kolarskiego kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozpoczęło 54. Małopolski Wyścig Górski. Zostało ono rozegrane na Rynku Głównym.

Jego wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale Bartkiewicz do pierwszego etapu wystartuje w żółtej koszulce lidera.

W tym roku w Krakowie rywalizowano według nowej formuły. Najpierw kolarze przejechali 27 okrążeń wokół Rynku Głównego (ok. 18 km). Do drugiej fazy kryterium awansowało 12 zawodników, którzy zebrali najwięcej punktów (zdobywanych na co piątym okrążeniu i dwóch ostatnich). Na tym etapie zawodów, po zakończeniu okrążenia odpadał najsłabszy kolarz, aż do momentu gdy na trasie zostało tylko dwóch.

W finałowej części kryterium Bartkiewicz zaatakował na jednym z pierwszych okrążeń i z dużą przewagą minął metę przed Niemcem Konradem Gessnerem.

Reklama

"W tego typu wyścigach jest bardzo niebezpiecznie na zakrętach. Jadąc samotnie można "zrobić" wynik" - powiedział zwycięzca kryterium.

Jego zdaniem nowa formuła zawodów jest bardzo ciekawa dla widzów. "Musimy takie rzeczy robić, aby namawiać ludzi do oglądania nas, do kibicowania kolarzom".

W piątek zawodnicy będą mieli do pokonania 131 km, z Trzebini do Alwerni. Wyścig potrwa do niedzieli.

Wyniki kryterium:

1. Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Fuji)

2. Konrad Gessner (P&S Team Thuringen/Niemcy)

3. Szymon Sajnok (Reprezentacja Polski)

4. Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji)

5. Artur Detko (Domin Sport)

6. Mattia Bais (Cycling Team Friuli A.S.D./Włochy)


Reklama

Reklama

Reklama