Małgorzata Jasińska wygrała etap wyścigu kolarskiego we Włoszech

Małgorzata Jasińska z grupy Ale Cipollini wygrała trzeci, ostatni etap kolarskiego Primondiale Giro Toscana we Włoszech, z Lukki do Capannori, a w całym wyścigu uplasowała się na drugiej pozycji. Triumfowała jej koleżanka klubowa Amerykanka Shelley Olds.

Jasińska wyprzedziła towarzyszkę ucieczki Ewelinę Szybiak (Vaiano Fondriest). Trzecia była Olds, finiszując na czele niewielkiej grupki ze stratą 18 sekund. Tuż za nią uplasowała się trzecia z Polek Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

W klasyfikacji generalnej Olds wyprzedziła Jasińską tylko o jedną sekundę. Na trzecim stopniu podium stanęła Szybiak, tracąc do Amerykanki sześć sekund.

Czwarte miejsce w wyścigu zajęła plasująca się w czołówce poprzednich etapów Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) - strata 22 sekundy, natomiast ósme - Niewiadoma, którą od Olds dzieliło 28 sekund.