Reklama

Reklama

Majka, Bodnar i Poljański wyjadą na zgrupowanie do Austrii

Polscy kolarze Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański wyjadą w połowie czerwca na zgrupowanie do Austrii. Ich niemiecka grupa Bora-Hansgrohe poinformowała w czwartek, że wszyscy zawodnicy będą trenować w dolinie Oetztal w pobliżu granicy z Włochami.

"Cieszymy się, że wreszcie wszystko się zaczyna. Ten obóz będzie dla nas wstępem do powrotu do normalnego życia. Mamy dwa miesiące na przygotowanie się do pierwszych wyścigów, więc takie zgrupowanie jest idealne i wszyscy są bardzo zmotywowani" - oświadczył dyrektor sportowy Ralph Denk.

W komunikacie Bory podkreślono, że podczas obozu mają być ściśle przestrzegane przepisy sanitarne, a kolarze dla bezpieczeństwa zostaną podzieleni na mniejsze grupy i będą trenować zarówno w dolinie Oetztal, jak i na wysokości powyżej 2000 m n.p.m.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa sezon kolarski zostanie wznowiony w lipcu, a na początku sierpnia odbędą się pierwsze wyścigi cyklu World Tour - klasyk Strade Bianche (1 sierpnia) oraz Tour de Pologne (5-9 sierpnia). 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy