Reklama

Reklama

Maja Włoszczowska szósta na mistrzostwach świata

Szóste miejsce zajęła Maja Włoszczowska na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. Pewne zwycięstwo odniosła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot.

Ferrand-Prevot wyprzedziła o 58 sekund Rosjankę Irinę Kalentiewą. Brązowy medal zdobyła Ukrainka Jana Biełomojna.

Polka straciła do zwyciężczyni 2.52 min.

Włoszczowska, srebrna medalistka olimpijska z Pekinu z 2008 roku, od startu jechała w ścisłej czołówce. Pierwsze okrążenie kończyła razem z Ferrand-Prevot, Biełomojną i broniącą tytułu Kanadyjką Catharine Pendrel, mając pół minuty przewagi nad Kalentiewą, Norweżką Gunn-Ritą Dahle-Flesjaa oraz Szwajcarką Jolandą Neff.

Przez dwie rundy utrzymywała się na trzeciej pozycji, ale później zaczęły wyprzedzać ją kolejne rywalki.

Reklama

Polka poprawiła się o jedną lokatę w porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami świata w Hafjell, ale na pewno jej ambicje sięgały wyżej. W wyścigu elity o tęczową koszulkę pięciokrotnie stanęła na podium, zdobywając cztery srebrne medale oraz złoty w 2010 roku w kanadyjskiej miejscowości Mont-Sainte-Anne.

Dwie pozostałe reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na odległych miejscach - Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) na 25. pozycji, tracąc do triumfatorki blisko 13 minut, a Paula Gorycka (4F Scott Racing Team) - na 49. ze stratą dwóch okrążeń.

23-letnia Ferrand-Prevot, koleżanka Katarzyny Niewiadomej z grupy zawodowej Rabo Liv, do swojej kolekcji dołożyła trzecią tęczową koszulkę. We wrześniu ubiegłego roku w hiszpańskiej Ponferradzie sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata w szosowym wyścigu ze startu wspólnego, a w styczniu w czeskim Taborze nie dała szans konkurentkom w rywalizacji przełajowej. To pierwszy taki hat-trick w historii kolarstwa.

Wyniki:

 1. Pauline Ferrand-Prevot (Francja)    1:52.44

 2. Irina Kalentiewa (Rosja)          strata 58 s

 3. Jana Biełomojna (Ukraina)              1.36

 4. Gunn Rita Dahle-Flesjaa (Norwegia)     2.15

 5. Catharine Pendrel (Kanada)             2.15

 6. Maja Włoszczowska (Polska)             2.52

...

25. Aleksandra Dawidowicz (Polska)        12.56

49. Paula Gorycka (Polska)              2 rundy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL